17.2 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Znaczący wzrost w europejskiej logistyce

W roku 2005 w 29 krajach europejskich wysokość obrotu w branży logistycznej wynosiła około 800 miliardów euro. W 2006 było to już ok. 836 miliardów, podaje „Top 100 in European Transport and Logistics Services”. 

Na pierwszym miejscu europejskiego rynku logistycznego plasują się Niemcy z obrotem 175,7 miliardów euro. Kolejne zajmują Wielka Brytania, Francja, Włochy i Hiszpania. Polskę (24,2miliarda euro) w tej statystyce wyprzedza jeszcze Szwecja.

Wysokość całego obrotu krajów europejskich rozkłada się w 43% na koszty transportu i 26% na koszty magazynowania. Pozostałe koszty to utrzymanie jakości i administracja. Wydatki na systemy logistyczne jak i konsolidacja obrotu w segmentach rynku usług według analityków rosną w sposób kontrolowany.

W skutek dodatkowych kosztów wzrosły także wydatki firm związanych z logistyką. Myta, czyli opłaty za przejazd autostradami, koszty paliwa i stale rosnące wydatki na pensje dla kierowców to najważniejsze przyczyny powstawania tych kosztów. Od roku 2006 koszty te nie są pokrywane przez wzrost produktywności w logistyce. Trend ten dotyczy całego starego kontynentu. Biorąc pod uwagę wielkość obrotu, branża logistyczna zajmuje trzecie miejsce po budownictwie, przemyśle spożywczym i samochodowym.

Wśród największych przedsiębiorstw logistycznych pierwsze miejsce zajmuje Deutsche Post.

Analitycy przewidują dalszy, dynamiczny wzrost rynku. 

Łukasz Sołtysiak

marketing & werbung
Alter Postweg 26
D- 21075 Hamburg
Tel.: +49 15152994517
ls@marketing-werbung.eu
www.marketing-werbung.eu

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili