16.8 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Zmotoryzowani witają wiosnę

Po pierwsze wymieńmy opony. Letnie ogumienie do auta stosuje się przy temperaturach powyżej 7? C. Jest to spowodowane składem mieszanki, którą wykorzystuje się do ich tworzenia. Poniżej tej temperatury opony letnie tracą swoje właściwości i są przez to mniej skuteczne: spada ich elastyczność, przyczepność i wydłuża się droga hamowania. Specyficzna rzeźba bieżnika opon zimowych oraz ich konstrukcja przystosowana do jeżdżenia po lodzie i śniegu, nie zapewniają optymalnej sprawność takiej opony. Ich wydajność na suchej lub mokrej nawierzchni, czyli w warunkach wiosennych i letnich, jest zdecydowanie niewystarczająca.

 

Po drugie przegląd. Niska temperatura i sól na drogach mogły wyrządzić naszemu samochodowi szkody. Warto więc wybrać się do warsztatu samochodowego, gdzie pracownicy nie tylko sprawdzą płyny eksploatacyjne naszego pojazdu, ale również zbadają, co wymaga naprawy bądź konserwacji. Takie działanie pozwoli uniknąć nieprzyjemnych przygód związanych z mechaniczną awarią naszego samochodu na trasie. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na taką wizytę, sprawdźmy przede wszystkim poziomy najważniejszych płynów.


Przy przygotowywaniu się do podróży pomocne jest również optymalne dobranie trasy. To pozwoli rozplanować postoje i odpoczynki potrzebne do zregenerowania sił w długiej podróży. W tym miejscu z pomocą dla kierowcy przychodzą nawigacje samochodowe. Za ich pośrednictwem w łatwy sposób, jeszcze w zaciszu domowym, dobierzemy właściwą trasę, sprawdzimy gdzie znajdują się parkingi czy miejsca noclegowe. U wybranych producentów możemy znaleźć również dodatkowe funkcje, takie jak przewodniki turystyczne czy  wyszukiwanie lokalne za pośrednictwem przeglądarki Google.

„Nawigacje Mio mają w swojej bazie danych taką ilość użytecznych miejsc, tak zwanych punktów POI, by kierowca w każdej chwili mógł znaleźć najbliższą stację benzynową, restauracje czy też hotel” – mówi Tarik Hassan, CEE Marketing Manager Mio Technology. „Posiadacze naszych nawigacji wyposażonych w technologię TMC z pewnością przekonają się też o ogromnej użyteczności tej usługi poza miastem”.

<

p class="MsoNormal">Nawet przy najlepiej rozplanowanej trasie, podczas podróży mogą zakoczyć nas korki bądź nieprzewidziane roboty drogowe. Technologia Traffic Messaging Channel (TMC) to jedno z rozwiązań stosowanych przez producentów nawigacji, które informuje kierowców o różnych utrudnieniach na drogach.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili