16.8 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Wzrost zysku Integer.pl o 380 proc.

W III kwartale 2008 Integer.pl osiągnął zysk netto w wysokości 2,13 mln zł (wzrost o 420%) i przychody na poziomie 26,4 mln zł, czyli wyższe o 97% w stosunku do III kwartału 2007 roku.

– W III kwartale skupiliśmy się na inwestycjach w spółki należące do Grupy Integer.pl – InPost Finanse i InPost Usługi Pocztowe. Nasze działania skierowane były głównie na wdrażanie nowoczesnych systemów IT usprawniających i poszerzających pakiet oferowanych usług. Przyjęta przez zarząd strategia rozwoju Grupy okazała się niezwykle trafna w obliczu kryzysu, jaki dotknął wiele spółek giełdowych. Integer.pl – jako jedna z nielicznych firm – oparł się trudnej sytuacji gospodarczej i utrzymał notowania wzrostowe. Stopa zwrotu w przypadku naszych akcji wyniosła od stycznia 2008 roku +10,7%, co uważamy za wspólny sukces nasz i naszych inwestorów – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

W ostatnim raporcie UKE podsumowującym ubiegłoroczny stan rynku usług pocztowych w Polsce opublikowano ranking wiodących operatorów niepublicznych. Jak pokazuje raport w 2007 roku spółki należące do Grupy Integer.pl zajęły wysoką pozycję w tabeli. Należy tu podkreślić, że spółka InPost na koniec roku 2007 prowadziła działalność operacyjną tylko czternaście miesięcy i była w fazie rozwojowej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili