7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Wypłaty dla pracowników PKP PR

Sytuacja firmy jest jednak nadal niepewna – twierdzą eksperci pytani przez agencję IAR. Zdaniem Adriana Furgalskiego z zespołu doradców "TOR", decyzja sądu nie rozwiązuje głównych problemów spółki. – Na razie jest mały oddech, bo pracownicy dostaną swoje wynagrodzenia i może nie zorganizują strajku – powiedział Furgalski. Zaznaczył, że wiele pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi, między innymi jak rozwiązać problem starych długów Przewozów Regionalnych, które mogą być podstawą do wypowiedzenia ugody restrukturyzacyjnej. Oznaczałoby to duże obciążenie dla budżetu państwa – miliard siedemset milionów złotych do spłacenia.

Wciąż nie ma też decyzji o upadłości spółki "PKP Przewozy Regionalne". Furgalski podkreśla, że nie ma pewności, czy na takie rozwiązanie pozwoliłaby Unia Europejska. Sąd prawdopodobnie zwróciłby się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, czy jest to zgodne z prawem europejskim. Ekspert przypomniał, że w ubiegłym roku Komisja Europejska zagroziła Polsce sankcjami w przypadku podobnego zapisu dotyczącego Poczty Polskiej.

Samorządowa spółka PKP Przewozy Regionalne musi zwrócić PKP Intercity 89 milionów złotych. W połowie października konta Przewozów Regionalnych zablokował komornik. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili