11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Wypadki na polskich drogach w 2005 roku

""Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała raport podsumowujący zeszłoroczne wypadki na drogach. Dla przedstawicieli branży TSL szczególne znaczenie mają informacje dotyczące kolizji z udziałem samochodów ciężarowych.

Raport GDDKiA uwzględnia jedynie wypadki na zamiejskiej sieci dróg krajowych, czyli na tzw. „trasie”. Ogółem w ciągu zeszłego roku doszło do 10111 wypadków, w których śmierć poniosło 2027 osób. Kolizji, w których uczestniczyły samochody ciężarowe było 3226, co stanowi 23 proc. ogółu. Dla porównania 63 proc. to wypadki z udziałem samochodów osobowych, a w 7 proc. zdarzeń uczestniczyły rowery.

Istotnym wskaźnikiem jest odsetek osób zabitych przypadających na określony typ wypadku. Generalnie, w co piątym wypadku ginęła jedna osoba. W przypadku ciężarówek statystyki te są gorsze – na cztery wypadki przypada jeden śmiertelny. Dla porównania w zderzeniach samochodów osobowych ginęła co siódma osoba. Ilość wypadków śmiertelnych udziałem rowerów nie odbiega od średniej, jest więc niższa niż w przypadku samochodów ciężarowych.

Największa ilość wypadków miała miejsce w województwie mazowieckim, na kolejnych miejscach uplasowały się województwa łódzkie, wielkopolskie i małopolskie.

Michał Krzak
e-Logistyka.pl, 31.10.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili