21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Wyniki LeasePlan Fleet Management

Podsumowanie I półrocza sektora Car Fleet Management (CFM), opublikowane przez Instytut Keralla, plasuje LeasePlan w czołówce branży z 9% udziałem w rynku.

Wartość portfela wszystkich obsługiwanych przez LeasePlan pojazdów, po II kwartale 2008 r. wyniosła 10 200. Najwięcej z nich, bo ponad 8 tys., to auta objęte Full Service Leasingiem. Najliczniejsza flota obsługiwana przez LeasePlan w FSL obejmuje obecnie 578 aut. Pozostała część to 1 475 samochody w wyłącznym zarządzaniu oraz 844 w najmie. Taka struktura podziału usług stanowi odzwierciedlenie trendów rozwoju rynku CFM w Polsce.

Z roku na rok wzmacniamy naszą pozycję rynkową. Powiększa się zarówno liczba leasingowanych przez nas samochodów, obsługiwanych klientów, jak i wachlarz świadczonych usług. Jesteśmy liderem rynku CFM, który według danych Instytutu Keralla, nie tylko obsługuje największą flotę, ale również utrzymuje najwyższy przyrost liczby samochodów, spośród wszystkich firm zrzeszonych w PZWLP. Zaledwie w przeciągu dwóch miesięcy od zakończenia drugiego kwartału zdołaliśmy powiększyć obsługiwaną przez nas flotę o 557 pojazdów – liczba aut we flotach LeasePlan na koniec sierpnia 2008 r. wyniosła 10 757. Osiągnięcie takich wyników było możliwe dzięki wspaniałej pracy całego zespołu LeasePlan oraz doskonałej współpracy z klientami i dostawcami – mówi Sławomir Wontrucki, Prezes Zarządu LeasePlan Fleet Management.

Rosnąca konkurencja oraz spowolnienie tempa wzrostu całego sektora leasingu nie przeszkodziły Leaseplan’owi także w uzyskaniu aż 9% całkowitego udziału w rynku Car Fleet Management. Jest to drugi wynik spośród wszystkich firm działających w tym sektorze.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili