25.7 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Wodowanie w Nowym Jorku

Jeszcze nie wiadomo co zmusiło pilota do podjęcia dramatycznej decyzji o wodowaniu. Samolot lecący z nowojorskiego lotniska La Guardia do Charlotte w Północnej Karolinie najprawdopodobniej zderzył się z kluczem ptaków, w skutek czego przestały pracować oba silniki. Posiadający ponad czterdziestoletnie doświadczenie pilot Chesley B. "Sully" Sullenberger III skierował samolot nad rzekę Hudson, odgradzającą Manhattan od New Jersey i kierując się na południe wodował maszynę na wysokości Lincoln Tunnel. Zdarzenie oglądali ze swoich biur przerażeni nowojorczycy.

Pasażerowie bezpiecznie ewakuowali się z tonącego samolotu i na jego skrzydłach czekali na pomoc.

Jak powiedział burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg, pilot wykonał świętną pracę. – To nie jest typowy sposób w jaki podróżni przybywają do Nowego Jorku, jednak gdy wszyscy są bezpieczni, pozostałe rzeczy schodzą na drugi plan.

""Oprócz umiejętności pilota, na szczęśliwe zakończenie wpływ miało duże szczęscie. Rzeka Hudson jest przeważnie zatłoczona. Pełno na niej promów, holowników, kontenerowców. Tym razem była niemal zupełnie pusta. Ponieważ zdarzenie miało miejsce o godzinie 15.30, promy czekały przy brzegach na mających wracać z pracy nowojorczyków.

źródło zdjęcia: Wikinews
autor: Greg L

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili