Wnioski w TEN-T

Komisja Europejska opublikowała zaproszenia do składania wniosków o współfinansowanie projektów stanowiących przedmiot wspólnego zainteresowania w dziedzinie transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T).

W ramach rocznego programu prac za 2008 rok Komisja Europejska opublikowała:
– Zaproszenie do składania wniosków o współfinansowanie projektów stanowiących przedmiot wspólnego zainteresowania w dziedzinie transeuropejskiej sieci transportowej – budżet konkursu wynosi 175 mln EUR, z czego 140 mln EUR przeznaczono na współfinansowanie projektów z 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej, a 35 mln EUR przeznaczono na Instrument Gwarancji Pożyczkowej, zarządzany przez Europejki Bank Inwestycyjny.

W ramach programu wieloletniego 2007-2013 Komisja Europejska ogłosiła następujące konkursy:
Zaproszenie do składania wniosków o współfinansowanie projektów w dziedzinie Autostrad Morskich – jest to pierwszy z sześciu konkursów w tej dziedzinie przewidzianych do zorganizowania w latach 2008 – 2013, dostępne środki w ramach tego konkursu dla wszystkich krajów UE wynoszą 20 mln EUR;
Zaproszenie do składania wniosków o współfinansowanie projektów w dziedzinie Systemów Informacji Żeglugi Śródlądowej – jest to pierwszy z trzech naborów planowanych do przeprowadzenia w latach 2008 – 2013, dostępne środki w ramach tego konkursu dla wszystkich państw członkowskich UE wynoszą 15 mln EUR;
Zaproszenie do składania wniosków o współfinansowanie projektów w dziedzinie Zarządzania Ruchem Powietrznym/Funkcjonalnych Bloków Przestrzeni Powietrznej – dostępny budżet dla wszystkich państw członkowskich UE wynosi 10 mln EUR.

Ostateczny termin złożenia wniosków w ramach ww. konkursów do Komisji Europejskiej upływa 20 czerwca 2008 r. Projekty zgłaszane przez polskie podmioty powinny uzyskać akceptację Ministra Infrastruktury. W związku z powyższym wypełnione formularze wniosków należy przesłać w 3 egzemplarzach w wersji papierowej (2 egzemplarze w języku polskim i 1 egzemplarz w języku angielskim) oraz na płycie CD do Departamentu Funduszu Spójności w Ministerstwie Infrastruktury w nieprzekraczalnym terminie do 2 czerwca 2008 r. Aplikacje przesłane po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Dokumenty związane z konkursami, w tym formularze wniosków aplikacyjnych, zostały opublikowane na stronie internetowej Komisji Europejskiej:
http://ec.europa.eu/dgs/energy_transport/grants/proposal_en.htm.
Wnioskodawcy powinny na bieżąco monitorować ww. stronę Komisji Europejskiej podczas trwania konkursów (informacje będą uzupełniane).

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało informację nt. zasad udziału w ww. konkursach na swojej stronie internetowej w dn. 9 kwietnia 2008 r. w zakładce Fundusze Europejskie/TEN-T/ Wnioskowanie (http://www.mi.gov.pl/article/fundusze_europejskie/tent/wnioskowanie).
Szczegółowych informacji nt. konkursów udziela Departament Funduszu Spójności w Ministerstwie Infrastruktury (tel. 22 630 19 52; 22 630 19 51; 22 630 13 56; 22 630 17 54).

źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili