8.2 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Wizyta Ministra Jerzego Polaczka w Chinach

Minister Transportu Jerzy Polaczek złożył wizytę w Chinach, w trakcie której odwiedził Pekin i Szanghaj. Towarzyszył mu Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

W Szanghaju, Minister J. Polaczek, jako przedstawiciel Akcjonariusza strony polskiej, wziął udział w spotkaniu z reprezentantami Chińsko–Polskiego Towarzystwa Okrętowego „Chipolbrok S.A.”. W rozmowach uczestniczył przedstawiciel Akcjonariusza strony chińskiej, Wiceminister Komunikacji ChRL Xu Zuyuan.

W trakcie wizyty w Pekinie Minister J. Polaczek spotkał się z Ministrem Komunikacji ChRL Li Shenglinem oraz Ministrem Kolei ChRL Liu Zhijunem. Rozmowy dotyczyły głównie możliwości zaangażowania przedsiębiorców chińskich w proces rozwoju infrastruktury drogowej i kolejowej w Polsce poprzez zachęcanie chińskich przedsiębiorstw do udziału w odpowiednich przetargach organizowanych przez stronę polską. W tym celu podpisane zostało Memorandum o Porozumieniu pomiędzy Ministrem Transportu Rzeczypospolitej Polskiej a Ministrem Komunikacji Chińskiej Republiki Ludowej o współpracy w zakresie budowy infrastruktury autostrad i śródlądowego transportu wodnego.

W delegacji do ChRL uczestniczyli Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Zbigniew Kotlarek oraz Prezes PKP PLK S.A., Krzysztof Celiński, którzy podpisali stosowne listy intencyjne z partnerami chińskimi.

e-logistyka.pl

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili