8.6 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Wincanton przejmuje ELI

– Przejęcie ELI to bardzo ważny krok w kierunku osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań logistycznych w Europie – powiedział Alexander Bauz, Dyrektor Generalny ds. Transportu Drogowego Wincanton w Niemczech. – To wydarzenie nie tylko wzmocni naszą pozycję w rejonie Koblencji, w znacznym stopniu przyśpieszy także rozwój naszej narodowej i międzynarodowej sieci drobnicowej. Zarówno ELI jak i Wincanton działają w tych samych sektorach branży i mają podobne strategiczne cele rozwojowe.

Firma ELI-Transport GmbH została założona w 1972 roku jako przedsiębiorstwo czysto transportowe. W latach osiemdziesiątych popyt na rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw wzrastał, w związku z czym, firma założyła ELI-Lagerhaus GmbH i otworzyła nową powierzchnię magazynową. W 2001 roku, w odpowiedzi na potrzeby rynku, powstało ?ELI-Logistik GmbH, które miało dostarczać kompleksowych rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw i oferować szerszą gamę usług logistycznych. Obecnie firma zatrudnia w obu zakładach 130 pracowników. Gama usług ELI uwzględnia krajowy i międzynarodowy transport drobnicowy, pojazdowy, a także transport lotniczy, morski oraz usługi dodane.

Wincanton zarządza siecią transportu drogowego z 42 lokalizacjami w Niemczech. Przy wykorzystaniu ogólnej centrali w Eisenach i centrali regionalnej w Mannheim, towary są dostarczane na terenie całych Niemczech w ciągu 24 godzin. Własna flota ciężarówek gwarantuje solidną i niezawodną obsługę.

– Międzynarodowy transport drobnicowy to dla Wincanton perspektywiczny rynek – dodaje Alexander Bauz. – To dlatego ELI jest doskonałym uzupełnieniem naszych obecnych działań. Dzięki temu przejęciu będziemy mogli połączyć wiedzę obu firm i zaoferować klientom jeszcze bardziej kompleksową sieć usług, wysoką jakość operacyjną i doskonałą obsługę – mówi.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili