Wincanton przejmuje CEL Group

CEL Group składa się z trzech przedsiębiorstw handlowych: CEL (Logistics) Ltd., W Carter (Haulage) Ltd. oraz CEL (Engineering) Ltd. W całej Wielkiej Brytanii Grupa CEL świadczy usługi przewozowe, magazynowe i konserwacyjne, zatrudnia 470 pracowników i zarządza flotą 370 pojazdów. Przejęcie CEL Group, która ma w swoim portfolio najważniejsze linie żeglugowe i najważniejszych przewoźników, znacząco poszerza bazę Klientów Wincanton.

Dzięki działalności we wszystkich większych portach w Wielkiej Brytanii, Wincanton będzie mógł zmaksymalizować synergię, łącząc swoją istniejącą działalność kontenerową z CEL. Ten ruch wzmocni pozycję śródlądowego terminalu kontenerowego w Alconbury, który zapewnia efektywne kosztowo usługi magazynowe, wspierające działalność Klientów.

Jeff Anderson, Managing Director-Emerging Solutions Wincanton, tak skomentował przejęcie: – Znaczące umocnienie naszej działalności z zakresu logistyki kontenerowej w Wielkiej Brytanii, oznacza dopełnienie naszej oferty usług intermodalnych w Europie Kontynentalnej oraz jest potwierdzeniem naszego zaangażowania na rzecz rozwoju logistyki kontenerowej. CEL okazało się firmą, która jest strategicznie dopasowana do Wincanton.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni dołączając do Wincanton, bowiem firma ta wprowadza do naszej działalności stabilność i inwestycje. Skoncentrowanie Wincanton na branży kontenerowej w łańcuchu dostaw odzwierciedla nasze strategiczne cele i dążenie do rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na nowe możliwości, jakie dzięki temu pojawią się dla naszych Klientów – dodał Shaun Allen, Managing Director CEL.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili