Większe kary dla angielskich kierowców

W Departamencie Transportu powstał plan zmniejszenia maksymalnej liczby punktów karnych, przy których kierowcy zostają pozbawieni prawa do prowadzenia samochodu. Policja nie będzie już musiała prowadzić pozbawionych wyobraźni kierowców do sądu, jeśli spełnione zostaną pewne przesłanki, policjanci będą mogli automatycznie odebrać prawo jazdy.

Teraz za wykroczenia takie jak niezachowanie odstępu pomiędzy samochodami, brak kierunkowskazu, nagłe hamowanie, przejeżdżanie zbyt blisko rowerzysty – będą przewidziane nawet trzy punkty karne.

Kierowcy posiadający swoje prawa jazdy nie dłużej niż dwa lata mogą w tym czasie zdobyć maksymalnie sześć puntów. Pozostali kierowcy mogą w ciągu trzech lat uzbierać dwanaście punktów. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że za przekroczenie prędkości o 15-20 mil na godzinę przysługuje już 6 punktów, co uświadamia jak łatwo utracić zdolność do kierowania pojazdami.

Z ograniczaniem prędkości "na siłę" nie zgadza się Jeremy Clarkson, angielski dziennikarz motoryzacyjny. Śmieje się, że dozwolona prędkość powinna zależeć od IQ kierowcy i tak Stephen Fry (angielski aktor i prezenter o zacięciu komediowym) powinien móc jeździć z prędkością 160 mil na godzinę, podczas gdy  Kerry Katona (piosenkarka i prezenterka, swojego czasu współtworząca zespół Attomic Kitten) nie powinna przekraczać 2 mil na godzinę.

mk

źródło: Times Online
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili