11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Walne Zgromadzenie LOT-u przełożone

Uczestnicy nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Polskich Linii Lotniczych LOT, którzy spotkali się w piątek w siedzibie spółki, zadecydowali o jego przełożeniu na 11 grudnia. Z takim wnioskiem wystąpił główny akcjonariusz przewoźnika — Ministerstwo Skarbu Państwa.

„Ten czas jest potrzebny do uzupełnienia informacji niezbędnych do podejmowania decyzji w sprawach wymienionych w agendzie walnego zgromadzenia” –  mówi Maciej Wewiór, rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa.

Punktów do przegłosowania jest dużo. Akcjonariusze narodowego przewoźnika mają m.in. zadecydować o sprzedaży udziałów paliwowej spółki Petrolot, sprzedaży majątku zbankrutowanego Lot Ground Services oraz powołaniu spółki zarządzającej sprzętem i załogą techniczną LOT. Agenda walnego mówi również o sprzedaży i dzierżawie zwrotnej głównej siedziby przewoźnika oraz obniżeniu pensji zarządu. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili