W sprawie produkcji Fiata Pandy

 Dodano, że resort zamierza wystąpić do prezesa Fiat Auto Poland o informacje w sprawie planów strategicznych Fiata

W poniedziałek związkowcy z "Sierpnia 80" zaapelowali do wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka o zorganizowanie spotkania dotyczącego utrzymania w Polsce produkcji fiata pandy. W tej sprawie związkowcy skierowali list do szefa resortu gospodarki. Nieoficjalne informacje mówią o planach przeniesienia produkcji fiata pandy z tyskiej fabryki Fiata do Włoch.
Biuro prasowe MG poinformowało w środę PAP, że do resortu nie wpłynął jeszcze list Związku Zawodowego "Sierpień 80". 

"Fabryka w Tychach jest częścią globalnego koncernu Fiat i realizuje plany przyjęte przez zarząd koncernu. Fabryka uznawana jest za jeden z zakładów o najwyższej wydajności i konkurencyjności, realizujący duży wolumen produkcji" – podkreśliło biuro prasowe resortu gospodarki.
Dodało, że resort nie ma wpływu na biznesowe decyzje podejmowane przez zarząd centrali koncernu Fiata. "Należy więc ze szczególną ostrożnością formułować opinie co do zmian strukturalnych i produktowych, opartych na doniesieniach prasowych. Ministerstwo Gospodarki zamierza wystąpić do prezesa Fiat Auto Poland z prośbą o informacje dotyczące planów strategicznych Fiata" – zaznaczyło. 

Związkowcy uważają, że w przypadku zakończenia produkcji pandy, utratą pracy będzie zagrożonych około 2 tysięcy pracowników FAP, a także nawet trzy razy tyle pracowników zatrudnionych u kooperantów. "Sierpień 80" podkreśla, że w obliczu światowego kryzysu wszystkie rządy zabiegają o interesy własnych gospodarek, rozwój przemysłu i ochronę miejsc pracy. Tak samo aktywny – zaznaczają – powinien być polski rząd. 

Źródło: pb.pl