Uwaga na busy

Właściciele tych pojazdów próbują zaniżać w dowodach rejestracyjnych prawdziwą masę pojazdu, co pozwala na przeowżenie wieszej liczby osób. Ale to nie jedyne nieprawidłowości, jakie stwierdziła Główna Inspekcja Transportu Drogowego. 

Rzecznik instytucji podaje przykład skontrolowanego gimbusu, który przewoził do szkoły 56 dzieci, podczas gdy nie powinny nim jechać więcej niż 43 osoby. W tym samym gimbusie wcześniej stwierdzono źle zamontowane siedzenia. 

Jak widać kierowcy i właściciele tych pojazdów nie wiele robią sobie z kontrolerów. Mimo nałożonych mandtów dalej realizują przeładowane lub nieprawidłowe połączenia. Rekordziści przewożą nawet dwukrotnie więcej pasażerów, niż jest to dopuszczalne.

Co warto podkreślić, takie praktyki nie tylko zagrażają życiu i zdrowiu przewożonych pasażerów, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili