Usamorządowienie kolei

– W 2009 roku możemy doprowadzić do ostatecznego oddłużenia spółki PKP Przewozy Regionalne – powiedział Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk podczas spotkania z Marszałkami Województw. 

Umożliwia to nowelizacja ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe” oczekująca obecnie na opublikowanie w dzienniku ustaw. Minister C. Grabarczyk podkreślił, że ustawa była konsultowana z samorządowcami. W wyniku tych prac zostały wprowadzone zmiany umożliwiające skrócenie procesu oddłużenia PKP PR do dwóch lat.
 
Podczas spotkania, w którym wzięli udział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Boni, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Elżbieta Suchocka-Roguska oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt poruszono tematy związane z usamorządowieniem kolejowych przewozów regionalnych, zwłaszcza w zakresie spraw majątkowych, finansowych i pracowniczych.
 
Nowelizacja ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe” została przyjęta przez Sejm RP w kwietniu br. Wejdzie w życie 14 dni od daty ogłoszenia w dzienniku ustaw. Przyjęte w ustawie rozwiązania gwarantują przyznanie PKP PR dotacji ze Skarbu Państwa w wysokości 2.16 mld zł. Pieniądze te zostaną przekazane spółce w kilku transzach:
500 mln zł – do 31 lipca 2008 r.
883 mln zł – do 30 listopada 2008 r.
777 mln zł – do 30 czerwca 2009 r.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili