8.6 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

USA: Olbrzymi spadek przejechanych mil

Najnowsze dane federalne pokazują, że Amerykanie przejechali w maju 2008 roku o prawie 10 miliardów mil mniej niż w podobnym okresie ubiegłego roku.

Władze szukają nowego sposobu na finansowanie remontów autostrad, gdyż ich zdaniem podatek paliwowy jest już niewystarczający.

– Jeżdżąc rzadziej i korztstając z ekonomicznych, charakteryzujących się mniejszym spalaniem samochodów, Amerykanie pokazują nam, że autostrady jutra nie będą mogły być finansowane jedynie z podatku paliwowego – mówi Mary E. Peters, Sekretarz ds. Transportu.

– Musimy poszukać nowych, bardziej zrównoważonych rozwiazań finansowych – dodaje Peters.

Zgodnie z danymi Federal Highway Administration, spadek ilości przejechanych w maju tego roku mil o 9,6 miliarda jest jednym z największych w historii Stanów Zjednoczonych. Większy miał miejsce 66 lata temu.

Maj jest w Stanach Zjednoczonych tradycyjnym miesiącem podróży. W ostatni poniedziałek maja Amerykanie wyjeżdżają świętować Memorial Day – wspomnienie żołnierzy, którzy oddali swoje życie za ojczyznę. To również czas wyjazdów na wakacje.

– Mniej podróży ma swoje odzwierciedlenie w zmniejszeniu wpływów Highway Trust Fund – mówi Jim Ray, Federal Highway Administrator. Jego zdaniem obecne status quo funduszu nie zostanie utrzymane.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili