18.6 C
Warszawa
środa, 15 maja, 2024

Urzędnicy w interesie kierowców.

Gliwiccy radni zorganizowali w piątek akcję protestacyjną wobec wprowadzenia opłat na autostradzie A4 na gliwickim odcinku. Powołują się na przedwyborcze obietnice polityków i słowa premiera, które gwarantowały, że wszystkie drogi wewnątrz aglomeracji powinny być traktowane jak drogi miejskie. Nie powinny być więc płatne.

Tymczasem na autostradzie stawiane są bramki, które będą pobierać opłąty na odcinku Gliwice- Wrocław. Bramki ustawiane są w miejscach, która sprawią, że autostrada będzie płatna dla Gliwiczan od odcinka w Sośnicy. Jako że Ministerstwo milczy w tej sprawie wieloletni prezydent Gliwic uuznał, że należy szybko podjąć działania w tej sprawie. 

Sprawa jest o tyle istotna dla Gliwiczan, gdyż miasto od wielu lat borykało się z problemem, który pozostał po poprzednim ustroju, a prowadził ruch ciężkich samochodów przez centrum miasta. Jeśli starania prowadzone od lat 90tych o bezpłatność autostrady na wysokości Gliwic, nie przyniosą efektu, ruch wróci do miasta, które i tak jest bardzo obciążone.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili