6.1 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

UPS zapewnia dostawcom większą kontrolę nad zwrotami przesyłek

  • Rozwiązanie UPS Returns® Manager umożliwia dostawcom zarządzanie zwrotami przez Internet
  • Odbiorcy mogą przygotować przesyłkę zwrotną z poziomu dowolnej strony umożliwiającej monitorowanie przesyłek UPS 


 


Klienci biznesowi UPS mogą teraz zarządzać zwrotami bez konieczności integrowania nowych technologii z używanymi przez siebie systemami informatycznymi. Odbiorcy korzystający z tej usługi mogą drukować etykiety zwrotu przesyłki bezpośrednio ze strony ups.com tracking (z urządzeń stacjonarnych i mobilnych) oraz z poziomu powiadomień przesyłanych pocztą elektroniczną.


Produkt UPS Returns Manager — dostępny już w 44 krajach, w tym w Polsce — stanowi wartościowe narzędzie dla sklepów internetowych, umożliwiające im zarządzanie zwrotami na rynku globalnym, gdzie kupujący odsyłają przesyłki o wartości setek miliardów dolarów rocznie. Darmowe zwroty nie istnieją, a w różnych branżach koszty obsługi przesyłek zwrotnych szacuje się na 10–15% kosztów sprzedanego towaru.


„Zwroty przesyłek kupowanych przez Internet to spory problem dla wielu europejskich sprzedawców i ich klientów. Narzędzie UPS Returns Manager bardzo ułatwia obsługę tego procesu” — powiedział Abhijit Saha, wiceprezes ds. marketingu w UPS Europe. „To doskonałe rozwiązanie dla każdego dostawcy, a zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie dysponują własnym narzędziem tego typu. Firma UPS jest pierwszym dostawcą usług logistycznych, który umożliwia utworzenie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem serwisu WWW do śledzenia statusu paczek”.


Produkt UPS Returns Manager przynosi wiele korzyści firmom realizującym dostawy za pośrednictwem UPS:


  • Możliwość wstępnego autoryzowania przesyłek zwrotnych dla określonych klientów
  • Kontrolowany, korzystny dla klientów proces zwrotów, zbliżony do tych stosowanych w dużych centrach handlowych, ale bez konieczności integrowania nowych technologii
  • Źródło analitycznych danych biznesowych i innych informacji o powodach zwrotu towarów
  • Natychmiastowy, łatwy sposób udostępniania klientom etykiet zwrotu przesyłek
  • Oszczędna alternatywa dla procesu ręcznego umieszczania etykiety zwrotu na każdej wysyłanej przesyłce
  • Większa lojalność klientów dzięki łatwej procedurze zwrotu towarów


Przeprowadzone w 2016 roku badanie UPS Pulse of the Omni-Channel Retailer wykazało, że ponad połowa dostawców internetowych uważa proces zatwierdzania zwrotów i zarządzanie nimi za największy problem oraz że wielu klientów sklepów internetowych przed podjęciem decyzji o zakupie sprawdza warunki dokonywania zwrotu towarów.


Rozwiązanie UPS Returns Manager jest dostępne w 44 krajach i regionach i umożliwia obsługę zwrotów przesyłek krajowych oraz zagranicznych dostarczanych na terytorium Unii Europejskiej. 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili