UPS rozwija sieć transportu kolejowego na szlaku Chiny-Europa

0 63

Firma UPS poinformowała o dodaniu sześciu lokalizacji do multimodalnej usługi przesyłania ładunków pełno kontenerowych (FCL) i drobnicowych (LCL) za pośrednictwem linii kolejowych pomiędzy Chinami a Europą.

 Dodatkowe lokalizacje zwiększą liczbę opcji wysyłki dla klientów przesyłających towary najdłuższym szlakiem handlowym na świecie, co zmniejszy koszty łańcucha dostaw i lepiej zrównoważy wymagania dotyczące kosztów i czasów dostaw.

W Chinach do dotychczasowych lokalizacji w Zhengzhou i Chengdu dodano stacje w Changsha, Chongqing, Suzhou i Wuhan. Na terenie Europy do istniejących stacji w Łodzi i Hamburgu dodano lokalizacje w Duisburgu (Niemcy) i Warszawie.

„Nasze usługi transportu kolejowego obniżają nawet o 65% koszty klientów w porównaniu z przesyłkami lotniczymi i skracają czasy dostaw o 40% w porównaniu z przesyłkami nadawanymi drogą morską” — powiedziała Cindy Miller, prezes UPS Global Freight Forwarding. „Dzięki zapewnieniu naszym klientom większej liczby opcji, które pozwalają znaleźć równowagę między kosztami a czasem dostaw, firma UPS pomaga przedsiębiorstwom w Chinach i Europie rozwijać się i odnosić sukcesy”.

Cztery nowe chińskie lokalizacje zostały wybrane ze względu na ich bliskość do regionalnych ośrodków przemysłowych, produkcyjnych, handlowych i kulturalnych na terenie Chin.

Duisburg zaś jest centrum przemysłowego zagłębia Ruhry w Niemczech i zapewnia dostęp do transportu rzecznego, kolejowego, drogowego i powietrznego. Nowa stacja w Warszawie ma obsługiwać Polskę, która należy do rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej i stanowi centrum zaopatrzenia handlu elektronicznego, badań i rozwoju, a także produkcji przemysłowej.

Usługa transportu kolejowego UPS Chiny-Europa oferuje ponadto następujące funkcje:

  • Pełna oferta usług: ładunki FCL i LCL przesyłane w obie strony między Chinami a Europą.
  • Bezpieczeństwo: monitoring podczas transportu kolejowego, zarządzanie pieczęciami, alarmy i opcjonalnie śledzenie kontenerów za pomocą GPS.
  • Kontrola temperatury: wyściółki odporne na zmiany temperatury, pokrywy do palet, kontenery z regulacją temperatury (grzanie/chłodzenie) zasilane silnikami Diesla — to dostępne opcje do ochrony bardziej wymagających ładunków.
  • Uproszczona kontrola celna: odprawa celna ograniczona tylko do Chin i państw europejskich obsługujących eksport/import. Systemy UPSTM są elektronicznie połączone z organami celnymi, co zmniejsza ryzyko błędów i przyspiesza proces kontroli celnej.
  • Zrównoważony rozwój: transport kolejowy emituje 25 razy mniejszą ilość CO2 niż transport powietrzny. Transport kolejowy cechuje się również mniejszą emisją tlenków azotu, węglowodorów niemetanowych i dwutlenku siarki niż transport morski.
  • Pełna widoczność: narzędzie FlexTM Global View zapewnia pełną widoczność statusu przesyłki i informacje o pokonaniu kolejnych etapów trasy.

Firma UPS korzysta z całkowicie zintegrowanej sieci transportu powietrznego, drogowego, morskiego i kolejowego, która umożliwia jej klientom uproszczenie łańcuchów dostaw poprzez zmniejszenie liczby przewoźników i dostosowanie wymogów dotyczących transportu i jego kosztów do rozwoju przedsiębiorstw.

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej