UPS rozszerza program dostaw za pomocą dronów o uniwersytet kalifornijski w San Diego

  • Program dostaw za pomocą dronów, we współpracy z firmą Matternet, rozpoczął się w lutym 2020 r. Opiera się on na strategii UPS Healthcare & Life Sciences, wspierającej usługi transportowe szpitali w Stanach Zjednoczonych
  • Program skalujący UPS pomaga dostawcom usług działającym w sektorze zdrowotnym poprawić doświadczenia i wyniki pacjentów
  • Testy Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego i Federalnej Administracji Lotnictwa pozwolą na zdobycie wiedzy na temat zastosowania dronów w ramach pilotażowego programu integracji DOT UAS

Firma UPS (NYSE:UPS) rozszerza program dostaw za pomocą dronów – UPS Flight Forward™ – o system opieki medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Od lutego 2020 r. UPS Flight Forward™ i Matternet transportują za pomocą dronów produkty medyczne pomiędzy ośrodkami zdrowia i laboratoriami.

W ramach projektu pracownicy medyczni Centrum Medycznego Jacobs zlokalizowanego w kampusie wschodnim Uniwersytetu Kalifornijskiego San Diego w La Jolla, będą pakować przesyłki medyczne, takie jak próbki krwi lub dokumenty, do bezpiecznego kontenera używanego podczas przewozu dronem.

Drony będą poruszać się po wyznaczonych trasach, początkowo pomiędzy Centrum Medycznym Jacobs a miejscami przeznaczonymi do lądowania w Moores Cancer Center oddalonym o mniej niż jedną milę i znajdującym się w zasięgu wzroku, zgodnie z przepisami FAA Part 107. Później bezzałogowce będą kursować do Centrum Zaawansowanej Medycyny Klinicznej (CALM), położonej niedaleko Centrum Medycznego Jacobs. Loty będą trwały zaledwie kilka minut i będą monitorowane przez zdalnych operatorów.

W maju 2018 r. Federalna Administracja Lotnictwa wyznaczyła miasto San Diego jako jeden z dziewięciu głównych uczestników integracyjnego programu pilotażowego regulatorów Integration Pilot Program (IPP). Jednym z jego zadań było przetestowanie dronów w transporcie próbek medycznych i leków w ramach systemu opieki medycznej miasta.

We wrześniu 2019 roku UPS Flight Forward, spółka UPS dedykowana dostawom za pomocą dronów, otrzymała certyfikat Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) Part 135 Standard, pozwalający wykonywać rutynowe operacje z wykorzystaniem dronów w ramach programu prowadzonego na terenie szpitala WakeMed w Raleigh, w Karolinie Północnej.

Usprawnienie działania Globalnej Sieci Logistycznej UPS wspierające szpitale i inne organizacje sektora medycznego jest głównym elementem strategii transformacji firmy. Logistyka dla sektora medycznego stanowi priorytet dla UPS, dlatego też firma stale podejmuje nowe współprace i wdraża technologie, by zapewnić lepszą opiekę nad pacjentami dzięki usprawnionej logistyce i łańcuchowi dostaw.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili