15.1 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

UPS rozszerza portfolio wraz z przystąpieniem kolejnych państw do Unii Europejskiej

""Szeroki zakres usług wysyłkowych będzie dostępny w Rumunii i Bułgarii z początkiem Nowego Roku

Wraz z przyjęciem 1 stycznia 2007 roku do Unii Europejskiej dwóch nowych państw, Bułgarii i Rumunii, UPS rozszerzy swoje usługi w i z obu tych krajów, tworząc jednolite portfolio opcji wysyłkowych we wszystkich przyszłych 27 krajach członkowskich UE.
 
Siła zintegrowanej sieci transportowej UPS, wspartej przez najlepszą technologię, systemy wysyłkowe i doświadczoną kadrę pracowniczą, zapewnia lokalnym klientom niezrównaną skuteczność i dostęp do globalnych rynków. Wprowadzając do swojego portfolio produktowego w dwóch nowych krajach akcesyjnych trzy nowe opcje wysyłkowe oraz inne usługi, UPS gwarantuje klientom, wysyłającym swoje przesyłki do i z Bułgarii oraz Rumunii, większą elastyczność w zachowaniu równowagi między szybkością a kosztami.

  • UPS dał dowód swego przywiązania do swoich klientów już podczas ostatniego rozszerzenia UE w maju 2004 roku, kiedy to przyjętych zostało dziesięć nowych państw członkowskich, w tym Polska, także poprzez rozszerzenie swojego portfolio wysyłkowego – powiedział Wolfgang Flick, president UPS Europie. – Przystąpienie Bułgarii i Rumunii do UE przynosi dalsze możliwości wzrostu na tym największym jednolitym rynku na świecie, jakim jest Europa. UPS jest dobrze przygotowany do tego, by dać swoim klientom szansę na wykorzystanie tego wzrostu i czerpanie korzyści, które przynosi rozszerzona UE.

Znaczącym efektem tego rozszerzenia jest likwidacja barier handlowych pomiędzy dwoma wstępującymi krajami a resztą UE. Opóźnienia celne staną się przeszłością, a przesyłki do i z tych krajów przemieszczać się będą w obrębie całej UE z większą swobodą. Wejście do UE pozwala również na ustandaryzowanie procedur wysyłkowych, zapewniając większą efektywność obsługi przesyłek importowych i eksportowych, bez konieczności przygotowania czasochłonnej dokumentacji.

Dzięki temu UPS może zaoferować swoim klientom w Rumunii i Bułgarii dodatkową ekspresową usługę wysyłkową, UPS Express Plus, która zapewnia gwarantowane doręczenie do 9.00 rano następnego dnia do wielu krajów na całym świecie* lub zwrot pieniędzy w sytuacji, gdy przesyłka nie może być doręczona na czas. Dodatkowo firma oferuje usługi UPS Standard i UPS Expedited, godne zaufania, nieekspresowe usługi z planowanym doręczeniem określonego dnia.

  • Już teraz wiele obecnych krajów UE prowadzi intensywną wymianę handlową z Bułgarią i Rumunią. Dla Francji, Niemiec i Włoch wymiana z dwoma wstępującymi krajami faktycznie stanowi około 30% całego importu – powiedział Wolfgang Flick. – UPS jest dumny z tego, że ułatwia ten handel i z niecierpliwością czekamy na to, by móc zaspokoić rosnące potrzeby wysyłkowe naszych klientów w UE. Dzięki temu, że my zajmujemy się ich przesyłkami, oni mogą skupić się na swojej podstawowej działalności.

Klienci w Bułgarii i Rumuni mogą korzystać również z innych produktów UPS, takich jak UPS Return Services dla towarów, które muszą zostać zwrócone do naprawy lub powtórnego przetworzenia. Dodatkowo, w ramach swojej jednostki biznesowej UPS Supply Chain Solutions, firma oferuje przedsiębiorcom w całej UE dostosowany do potrzeb klientów łańcuch dostaw, logistykę części serwisowych i rozwiązania dystrybucyjne, a także multimodalne usługi frachtowe. Mając za sobą prawie 100 lat doświadczenia, UPS jest doskonale przygotowany do tego, by pomagać firmom każdego rodzaju i rozmiaru w całej Europie w rozwoju i odnoszeniu sukcesów na globalnym rynku.

Powstała w 1907 roku, UPS jest dzisiaj największą na świecie firmą, zajmującą się dostarczaniem przesyłek oraz światowym liderem świadczącym usługi w zakresie łańcucha dostaw, oferującym szerokie spektrum opcji, służących synchronizacji transferu towarów, informacji i funduszy. Z siedzibą w Atlancie, w USA, UPS obsługuje ponad 200 krajów i terytoriów na całym świecie. UPS jest notowany na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (UPS). Informacje na temat UPS dostępne są na stronie www.ups.com.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili