8.2 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Uproszczenie procedur

Przedsiębiorcy branży transportowej domagają się uproszczenia dostępu do unijnych funduszy. 

Zdaniem przedsiębiorców, największe bariery to długi proces akceptacji wniosków o dofinansowanie, zbyt rozbudowane sprawozdania finansowe i nadmierne kontrole realizacji, które się często dublują. Doskonałym przykładem, na który powołują się przedsiębiorcy, jest kontrola zamówień publicznych przez instytucję zarządzającą sektorowym programem operacyjnym "Transport", która i tak jest dodatkowo prowadzona przez Urząd Zamówień Publicznych. 

– Łatwiejsze przyznawanie i rozliczanie pieniędzy z UE spowoduje szybszą refundację środków i ich lepsze wykorzystywanie – stwierdzili uczestnicy odbywającego się wczoraj w Warszawie Kongresu Transportu Polskiego. 

Dla transportowców korzystne byłoby również wydłużenie terminów składania wniosków o refundację interesujących ich inwestycji (do początku 2009 r.). Teraz Polska wnioski o płatność może składać do KE do końca 2008 r. 

Przedsiębiorcy planują powołanie zespołu, który stanowiłby płaszczyznę porozumienia pomiędzy rządem przedsiębiorców parlamentem
s. g.

Więcej: Rzeczpospolita, 28.03.06

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili