7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

U.S. Postal Service testuje nowy pojazd

Podobny do dwukołowego Segwaya pojazd, posiada dwie torby do przewożenia listów, małą przyczepę oraz wyposażony jest w nawigację satelitarną, jak również napędzany energią słoneczną system antywłamaniowy. T3, bo tak nazywa się wehikuł, jest bardzo łatwy w prowadzeniu i niesamowicie zwrotny. Bez problemu mieści się w wąskich alejkach i na chodnikach.

Testy przebiegają w miejscowości, w której ograniczenie prędkości wynosi 30 mil na godzinę. T3 przemieszcza się z prędkością 12 mil na godzinę, a jego bateria wystarcza na ok. 40 mil.

Koszty utrzymania również są niewielkie, wynoszące ok. 25 centów dziennie. Jest to znacznie mniej, gdy pod uwagę bierze się koszty rzędu 13 i 15 USD dziennie w przypadku starych, napędzanych propanem pojazdów. Samo utrzymanie T3 w skali roku kosztuje 500 USD, podczas gdy tradycyjne środki transportu U.S. Postal Service kosztowały ok. 6 000 USD. Wprowadzenie T3 to dla lokalnej poczty oszczędność rzędu 50 000 USD rocznie.

Kalifornijski producent T3 rząda za jeden egzemplarz 14 000 USD, jednak oferuje też znaczne rabaty.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili