16.3 C
Warszawa
środa, 5 października, 2022

Trzecie posiedzenie okrągłego stołu

Kolejne spotkanie w sprawie Rospudy: ustalono kryteria oceny poszczególnych wariantów trasy. Wykonanie raportu ma zostać zlecone przez inwestora.

Posłowie z Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz z Komisji Infrastruktury Sejmu RP, wojewoda podlaski, przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Środowiska oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej spotkali się po raz trzeci przy okrągłym stole.

Już na samym początku spotkania było jasne, że dalsze budowanie obwodnicy nie będzie możliwe.

Pomimo zapewnień strony ministerialnej o olbrzymim postępie w sprawie Rospudy, można odnieść wrażenie, że nic właściwie nie ustalono. Powstanie następny raport, a do kolejnego plenarnego spotkania okrągłęgo stołu trzeba będzie poczekać 5 miesięcy. Dla Polskiej gospodarki jest to niepokojące. Projekt Via Baltica pozostaje zablokowany, a cieszyć mogą się wyłącznie Niemcy i Kraje Beneluksu, które otrzymały kolejne miesiące przewagi konkurencyjnej na tranzyt towarów.
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Poprzedni artykułZmiany w przetargach na A1 i A2
Następny artykułStyczniowy STL

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
282ObserwującyObserwuj
spot_img

Firma ILS Sp. z o.o. ogłasza przetarg na usługi transportowe.

Szanowni Państwo,   Firma ILS Sp. z o.o. będąca operatorem logistycznym Grupy Inter Cars S.A. ogłasza przetarg na usługi transportowe.W przetargu znajdują się zapytania na kierunki...

Z ostantiej chwili