22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Transport morski Bułgarii zależny od UE

– Polityka Bułgarii dotycząca transportu morskiego jest w dużym stopniu uzależniona od zasad członkostwa kraju w Unii Europrjskiej – powiedział w środę Minister Transportu Bułgarii, Petar Mutafchiev.

Podczas konferencj "Przyszłość Transportu Morskiego" w Varnie, Mutafchiev przedstawił politykę rzędu na tym polu.

Priorytetami na dzień dzisiejszy są kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, rozwojem i modernizacją infrastruktury portowej, zapewnieniem minimalnych standardów pracowniczych w sektorze, promocją innowacji, rozwojem modeli transportu intermodalnego oraz aktywnym promowaniem wizerunku Bułgarii na forum międzynarodowym.

Stanowiąc nową granicę zewnętrzną UE, Bułgaria stawia na bezpieczeństwo.

Minister zapewnił, że wraz z zapewnieniem leszpych warunków pracy na łodziach i w portach, poprawia się też bezpieczeństwo czynności nawigacyjnych.

Transport staje się coraz częściej sektorem silnie związanym z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Dlatego Bułgaria zamierza wykorzystać silny potencjał wzrostowy branży i skupić się na badaniach oraz wprowadzaniu innowacji.

e-logistyka.pl

źródło: news.bg
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili