Transport kolejowy i transport miejski

Francuska Agencja ds. Międzynarodowego Rozwoju Przedsiębiorstw UBIFRANCE oraz Misja Ekonomiczna Ambasady Francji w Polsce zapraszają na seminarium "Transport kolejowy i transport miejski".

W dniach 2 i 3 czerwca 2008 w hotelu Novotel Centrum w Warszawie odbędzie się seminarium dotyczące transportu kolejowego i miejskiego. Seminarium  organizują francuska Agencja ds. Międzynarodowego Rozwoju Przedsiębiorstw UBIFRANCE oraz Misja Ekonomiczna Ambasady Francji w Polsce, we współpracy z polskim Ministerstwem Infrastruktury i francuskim Ministerstwem Ekologii, Energetyki, Zrównoważonego Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego. Podsumowania seminarium podczas konferencji prasowej dokonają ministrowie obu resortów, panowie Cezary Grabarczyk i  Dominique Bussereau.

Seminarium skierowane jest do polskich decydentów, przedstawicieli samorządów loaklnych, instytucji państwowych, firm i specjalistów sektora transportu kolejowego i miejskiego transportu publicznego. Pozwoli ono wzmocnić polsko-francuską współpracę w dziedzinie transportu, wpisującego się w politykę zrównoważonego rozwoju.

Podczas konferencji, warsztatów i debat uczestnicy będą mogli spotkać się z przedstawicielami czołowych francuskich przedsiębiorstw działających w tych dziedzinach.

Następujące firmy potwierdziły już swój udział : ALSTOM, BALOGH, CERYX, CNIM, COTEBA, EGIS RAIL, KEOLIS, LOHR, RATP, RFF, SATEBA, SNCF, SYSTRA, THALES, TRANSDEV, VEOLIA, VINCI, VOSSLOH.

W pierwszym dnia seminarium, 2 czerwca, zostanie przedstawiona polityka transportu publicznego we Francji i w Polsce oraz zagadnienia transportu miejskiego, ilustrowane przykładami z życia samorzadów lokalnych. Drugi dzień, 3 czerwca, będzie całkowicie poświęcony tematyce transportu kolejowego i zakończy się konferencją dotyczącą kolei dużych prędkości, która, w kontekście polskiego projektu KDP, będzie miała na celu podzielenie się doświadczeniami francuskich firm, będących światowymi liderami w dziedzinie szybkiej i superszybkiej kolei.

Na zakończenie seminarium, 3 czerwca o godz.16.15 w hotelu Novotel Centrum odbędzie się briefing podsumowujący z udziałem pana Cezarego Grabarczyka, Ministra Infrastruktury Rzeczyspospolitej Polskiej oraz pana Dominique’a Bussereau, Sekretarza Stanu d/s Transportu Republiki Francuskiej.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili