17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Transport intermodalny górą

Głównym powodem takiej sytuacji jest wzrost eksportu oraz wzrost zainteresowania przewoźników tego typu transportem. Dominują towary przewożone w kontenerach, w tym na eksport przypada 19%, import 30, a tranzyt 34%.

Do wzrostu popularności transportu intermodalnego przyczynia się również poprawa infrastruktury. Wzrosła liczba suchych portów kolejowych. Nie bez znaczenia jest również transport liniowy- kolejowy i samochodowy, gdyż towary z terminali dostarczane są do drzwi klienta transportem samochodowym.

Obecnie polskie drogi i linie kolejowe są w budowie. Także rząd nie oferuje dostępnych w innych krajach Europy ulg. Nie licząc oczywiście 25% zniżki, jeśli uda nam się zebrać cały skład i nie ubędzie ani jednego wagonu w trakcie transportu.

Według portalu wnp.pl wzrost zainteresowania tego typu transportem może być również spowodowany zamontowaniem wag przy przeładunkach w portach. Sprawia to, że przeciążone samochody, ciągnące przeładowane kontenery, za ciężkie na polskie drogi są wyłapywane i surowo karane.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili