Trans Poland – podsumowanie drugiej edycji

Wśród gości znaleźli się również, przedstawiciele instytucji branżowych oraz mediów. Impreza odbyła się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.


5 listopada 2014 o godzinie 10:30 w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbyła się uroczysta ceremonia inauguracyjna. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Edward Strachan – Lent Trade Events, Laurent Noel – Dyrektor Sektora Transportu i Turystyki ITE Group, Janina Mentrak – Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Paweł Konowałek – Manager Targów Trans Poland.


 


""


 


Jakie były Trans Poland w 2014 roku?


Druga edycja targów Trans Poland zakończyła się dużym powodzeniem. Odbywające się w ramach programu towarzyszącego konferencje i prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających, a wystawcy nie kryli zadowolenia z przebiegu imprezy.


 – W tym roku debiutujemy na targach Trans Poland. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, z tego względu, że odwiedza nas bardzo duża ilość osób – zarówno naszych stałych klientów i partnerów, jak i zupełnie nowych. Nawiązaliśmy wiele kontaktów biznesowych i przyznam szczerze, że nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego zainteresowania. Już w tej chwili wiemy, że nasza obecność w przyszłym roku jest konieczna


– mówi Joanna Ryszkowska, ERONTRANS.


 


""


 – Odwiedzających jest na pewno więcej niż w zeszłym roku – na poprzedniej edycji pojawiłam się jako gość. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co się działo na naszym stoisku. Mamy już mnóstwo nowych przemyśleń odnośnie naszej obecności w przyszłorocznej edycji targów. Nie zastanawiamy się, „czy wziąć udział”, ale „jak się zaprezentować”. Jesteśmy bardzo zadowoleni


– mówi Klaudia Grzybowska, TimoCom.


 


""


 


Tegoroczni wystawcy dołożyli wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować się do udziału w wydarzeniu. Wielu z nich postanowiło właśnie podczas Trans Poland zaprezentować swoje najnowsze rozwiązania i propozycje. Utrzymane w formule B2B targi umożliwiły, z jednej strony, spotkanie managerów z firm transportowych, a z drugiej osoby decyzyjne w działach logistycznych importerów, eksporterów oraz przedsiębiorstw produkcyjnych i dystrybucyjnych. Właściciele, managerowie, dyrektorzy i prezesi stanowili aż 62% wszystkich odwiedzających. Wśród wystawców znalazły się natomiast takie firmy, jak DB Schenker Grupa Raben, Polskie Linie Lotnicze LOT – Biuro Cargo i Poczty, Loconi Intermodal, PCC Intermodal, Transics, TimoCom, Lufthansa Cargo, DPD Polska, Trans.EU, Bridgestone Sales Polska, DAF Trucks Polska i wiele innych.


 


"" 


– Trans Poland są naszymi pierwszymi targami w Polsce. Podchodziliśmy do nich z pewną dozą ostrożności ale widzę, że nasza obecność się opłaciła. Na naszym stanowisku dużo się działo, mieliśmy bardzo dużo gości i wiele potencjalnych klientów zainteresowanych naszą ofertą. W przyszłym roku na pewno będziemy potrzebować większego stoiska!


– ocenia Jan Brachmann, Seifert Polska.


 


Trans Poland to nie tylko przestrzeń targowa. Absolutną nowością podczas tegorocznej edycji była Strefa Służb – w jej ramach przedstawiciele Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Transportowego Dozoru Technicznego oraz Policji udzielali darmowych konsultacji i porad prawnych wszystkim zainteresowanym uczestnikom targów.


 


""


 


Drugiego dnia gwoździem programu było Forum Intermodalne EURO TSL 2014, którego głównym celem było zaprezentowanie nadchodzących w 2015 roku zmian w przepisach ADR oraz przybliżenie nowoczesnych rozwiązań wpływających na poziom bezpieczeństwa przewozu chemii i towarów niebezpiecznych.


 


Ostatniego dnia targi nie zwolniły tempa – konferencja Trans & Log zgromadziła licznie zebranych managerów działów logistyki w przedsiębiorstwa związanych z różnymi branżami.


 – Planując drugą edycję targów, chcieliśmy nie tylko zapewnić odwiedzającym możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, ale także dostarczyć im dużą dawkę merytorycznej wiedzy, którą łatwo będzie wykorzystać w praktyce


mówi Paweł Konowałek, Manager targów Trans Poland i dodaje:


 Organizując targi Trans Poland staramy się wnikliwie analizować branżę TSL i obserwować zachodzące w niej zmiany. Muszę przyznać, że z radością patrzę na dużą jej aktywność. Cieszy mnie to, że targi znalazły swoje miejsce i nie mogę się doczekać kolejnej edycji, na którą już teraz serdecznie zapraszam!


 


""


Trzecia edycja targów Trans Poland odbędzie się 4-6 listopada 2015 w Centrum EXPO XXI w Warszawie.


 


 


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili