time:matters otwiera biuro w Katowicach

time:matters, firma logistyczna należąca do koncernu Lufthansa, otworzyła 24 listopada 2008 r. na lotnisku w Katowicach swoje drugie biuro w Polsce. Oznacza to, że polski oddział firmy specjalizującej się w świadczeniu usług kurierskich, realizacji dostaw sameday i logistyki awaryjnej posiada oprócz centrali w Warszawie także własny zespół serwisowy na południu kraju. Nowe biuro, które otwarte jest przez całą dobę i siedem dni w tygodniu, mieści się w terminalu cargo dynamicznie rozwijającego się katowickiego lotniska w Pyrzowicach (międzynarodowy kod lotniczy: KTW). Poza nowym biurem w Katowicach time:matters posiada w Polsce punkty odpraw w pięciu innych ważnych portach lotniczych: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu.
 
Na otwarciu biura w Katowicach najwięcej skorzystają firmy działające w przemysłowych aglomeracjach południowej Polski – otrzymają one bowiem dostęp do elastycznych i zindywidualizowanych usług „special speed” oferowanych przez time:matters przy transporcie ekspresowych przesyłek na trasach międzynarodowych; dotyczy to zwłaszcza regionu katowickiego, gdzie silnie reprezentowane są takie branże, jak przemysł wysokich technologii, budowa maszyn, przemysł lotniczy i samochodowy (w przypadku tego ostatniego zarówno producenci, jak i poddostawcy).

– Także ze względu na popyt na usługi transgraniczne Katowice są idealną lokalizacją, bowiem Czechy i Słowacja leżące stąd dosłownie na wyciągnięcie ręki mogą być także obsługiwane z Katowic – dodaje Adam Komorowski, Country Manager polskiego oddziału time:matters.
 
Oprócz dostępu do należącej do time:matters i obejmującej swym zasięgiem cały świat gęstej sieci transportowej Air-Rail-Road otwarcie nowego biura zapewnia klientom również inne korzyści: pracownicy firmy posiadają bogate, zdobyte na rynku lokalnym doświadczenie w zakresie specyficznych wymagań stawianych przez klientów z regionu południowej Polski; ściśle współpracują nie tylko z klientami, lecz także lokalnymi partnerami. Ponadto w Katowicach ujawniają się szczególne atuty firmy time:matters: wysoki stopień elastyczności przy „kreowaniu“ indywidualnych rozwiązań transportowych, osobista obsługa każdej pojedynczej przesyłki, proaktywna komunikacja z klientami oraz gwarantowane szybki czas reakcji.
 
– Nasze bezpieczne i zarazem elastyczne rozwiązania high-speed spełniają wymagania i życzenia przede wszystkim tych klientów, którzy regularnie muszą stawić czoła kompleksowym lub skomplikowanym wyzwaniom w zakresie logistyki – podkreśla Adam Komorowski.

– Nasze nowe biuro w Katowicach świadczyć będzie te usługi bezpośrednio na miejscu, a ich beneficjentem będzie region odnotowujący najbardziej dynamiczny wzrost w Polsce.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili