11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Thomas Bagge nowym Prezesem Zarządu Maersk Polska Sp. z o.o.

Thomas Bagge jest przedstawicielem młodego pokolenia liderów w duńskim koncernie. Karierę w grupie A.P. Moller Maersk (APMM) rozpoczął w 1996 roku, przystępując do programu stażowego M.I.S.E (Maersk International Shipping Education). Następnie pracował m. in. w kierownictwie azjatyckiej linii Maerska oraz był dyrektorem do spraw finansowych w spółce Damco odpowiedzialnym za Półwysep Iberyjski i Maroko. Od 2006 roku pracował w Zespole ds. Doskonalenia Procesów i kierował Centrum Usług Korporacyjnych w Kopenhadze. 

„Bieżący rok jest niezwykle istotny dla umacniania pozycji Maersk Line w Polsce. Od czerwca nasze największe i najbardziej ekologiczne statki klasy PS o pojemności 15 500 TEU pływają na linii łączącej porty na Dalekim Wschodzie z Gdańskiem. To przełomowy etap w rozwoju usług transportu morskiego na polskim rynku” – mówi Thomas Bagge. 

Ponadto we wrześniu Maersk Line ogłosił nową, rewolucyjną koncepcję zapewnienia niezawodności i terminowości w morskim transporcie kontenerowym – Daily Maersk – która polega na zagwarantowaniu klientom określonego łącznego czasu transportu pomiędzy wybranymi portami w Azji i Europie. „Wprowadzenie pojęcia gwarantowanej terminowości w transporcie morskim jest zupełnie nową jakością w branży” – przyznaje Thomas Bagge. Wprowadzane zmiany są rezultatem postulatów o globalną rewolucję w transporcie morskim, ujętym w manifeście prezesa Maersk Line, Eivinda Koldinga.

 Zgodnie z manifestem, transport morski powinien stać się niezawodny, bardziej ekologiczny i prostszy. „Jesteśmy świadkami procesu licznych zmian, których głównymi beneficjentami będą nasi obecni i przyszli klienci. Słowem – najbliższe miesiące będą bardzo ekscytujące” – podsumowuje Bagge.
Do swoich nowych obowiązków w Europie Środkowej Bagge podchodzi entuzjastycznie. „Przez 15 lat pracy w naszej firmie miałem możliwość poznania filozofii pracy oraz etyki, jaką w swym działaniu kieruje się Maersk. Dlatego cieszę się, że będę mógł pracować nad dalszym rozwojem Maerska w Polsce. Tym bardziej, że najbliższe lata będą niezwykle istotne dla branży i pozycji Maersk Line jako lidera transportu morskiego”.

Nowy Prezes Zarządu Maersk Polska ukończył studia na kierunku finansów stosowanych oraz executive MBA w Copenhagen Business School. Ukończył również trening rozwoju umiejętności przywódczych w IMD w Szajcarii.

Thomas Bagge ma 37 lat i jest żonaty. W wolnym czasie bierze udział w maratonach, zawodach triatlonowych, wędkuje, podróżuje oraz oddaje się swojej najnowszej pasji, jaką jest wino.
Na stanowisku Prezesa Zarządu Maersk Polska zastąpi Jeffa Jarosława Gościniaka.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili