Taniej na torach

 

Należy jednak pamiętać, że chodzi o pierwszą i drugą klasę w Tanich Liniach Kolejowych (TLK), specjalnej marce pociągów ekonomicznych stworzonej przez PKP Intercity (PKP IC). Na standard "jedynek" z pociągów intercity nie należy więc liczyć.

Niemniej oferta TLK z pewnością zainteresuje wielu podróżnych, gdyż jest obecnie najtańsza na rynku. Bilet na pociągi Interregio Przewozów Regionalnych, kursujące na linii Warszawa — Kraków kosztuje 40 zł.

Od stycznia specjalna oferta TLK pojawi się jeszcze na trasie Wrocław — Przemyśl. Bilet w drugiej klasie będzie kosztował 43 zł (taniej o 13 zł niż obecnie), a w pierwszej 65 zł (obniżka z 86 zł).

Maciej Szafurski, dyrektor projektu TLK w PKP IC, tłumaczy, że przecena na tych dwóch relacjach nie ma związku z tym, że kursują na nich pociągi konkurenta.

— Wprowadzamy tańsze bilety właśnie na tych trasach, gdyż właśnie tutaj jest największe zainteresowanie pociągami w klasie ekonomicznej — mówi Maciej Szafurski.

Pytanie jednak, czy przewoźnik obniżyłby ceny biletów, gdyby na tych liniach nie pojawiły się tanie pociągi Interregio?

W ramach nowej oferty PKP IC uruchomi 14 pociągów na trasie Warszawa — Kraków — Warszawa i 40 z Wrocławia do Przemyśla i z powrotem. Maciej Szafurski zapowiada, że w przyszłym roku przecena obejmie również bilety na innych połączeniach, m.in. z Poznania do Wrocławia. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili