Święto Kolejarza 2008

W uroczystościach wziął również udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt.

Najbardziej zasłużeni kolejarze otrzymali z rąk Ministra C. Grabarczyka odznaczenia „Zasłużony dla transportu” oraz „Zasłużony dla kolejnictwa”.
 
Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny PKP SA Andrzej Wach podziękował kierownictwu resortu infrastruktury za przygotowanie ustaw dotyczących kolei: o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe oraz ustawy o transporcie kolejowym, a także nowelizację ustawy o transporcie kolejowym i ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, tzw. specustawy kolejowej, która na wzór spec-ustawy drogowej przyczyni się do szybszego i sprawniejszego prowadzenia inwestycji na liniach kolejowych.
 
Prezes A. Wach podkreślił, że prace nad projektem usamorządowienia są rezultatem wspólnych działań samorządów i rządu RP, wynikiem zaangażowania zwolenników konsensusu – ministrów Cezarego Grabarczyka i Juliusza Engelhardta. Jednocześnie stwierdził, że prywatyzacja spółek Grupy PKP jest szansą na ich rozwój i nowoczesność, a dzięki przekazywaniu dworców kolejowych samorządom, możliwa będzie ich modernizacja, powstaną, między innymi, tak bardzo potrzebne parkingi dla samochodów – dodał.
 
źródło: Ministerstwo Infrastruktury
źródło: www.sxc.h

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili