Sprawdź zanim wylecisz

Wśród nich portale lotnicze wymieniają najczęściej Lufthansę, British Airways, Aer Lingus, Air France, Eurofly i Finnaira, a wśród lotnisk mediolańska Malpensa, Turyn, oraz porty francuskie.
Powód? Jak zwykle ten sam. Zbyt małe wynagrodzenia, plany ograniczenia miejsc pracy lub żądania wcześniejszego zakończenia programów naprawczych, brak podwyżek płac.

Najbliższa, to zapowiadany strajk związków zawodowych francuskiej Naczelnej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego. Rzecznik dyrekcji już w ostatni piątek ostrzegał linie lotnicze i pasażerów, że może dojść do poważnych utrudnień w funkcjonowaniu portów lotniczych w najbliższą środę i czwartek. Dziś wieczorem francuskie lotniska mają podać numery lotów, którym grozi odwołanie, lub też będą z pewnością odwołane.
W najbliższy poniedziałek, 18 stycznia w godzinach 10-14 z powodu strajku zamknięte będzie lotnisko w Turynie. 23 stycznia w godzinach 10-15 z powodu strajku nie będzie funkcjonowało mediolańskie lotnisko Malpensa, kolejne przerwy zapowiadane są i na Malpensie i na Linate 5 lutego. Natomiast 15 stycznia nie poleci Eurofly i Meridiana.

Źródło: rp.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili