11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Spór o Okęcie

Złożyli na ich ręce list protestacyjny, w którym sprzeciwili się zamknięciu lotniska, planowanemu na trzy pierwsze weekendy września. Jego powodem ma być remont pasów startowych. List parafowali: czarterowa linia lotnicza Air Italy i pięciu touroperatorów.Choć strony rozmów nie doszły do porozumienia, pojawiło się nowe rozwiązanie, które być może zaakceptują wszyscy.
– Według nowej propozycji Okęcie zostanie zamknięte czterokrotnie, ale po jednym dniu, np. w sobotę. To mogłoby poprawić sytuację – twierdzi Mariusz Szpakowski, prezes Air Italy, który szacuje potencjalne straty na 500 tys. zł.

Celem touroperatorów jest jednak przeniesienie remontu na drugi tydzień października.
– W okresie wakacyjnym, do którego zaliczany jest wrzesień, bijemy się o wyloty weekendowe, bo preferują je pasażerowie. Straty dla branży wynikające z zamknięcia lotniska oszacowaliśmy na 6 mln zł – wyjaśnia Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.

Największe straty poniesie jednak LOT.
– Okęcie to podstawowy port, z którego operujemy. Jego zamknięcie oznacza dla nas rezygnację z około 200 operacji dziennie i ogromne straty finansowe. Nie wyobrażamy sobie, żebyśmy mogli nie uzyskać z tego tytułu odszkodowania – mówi Andrzej Kozłowski, rzecznik PLL LOT.
Tego nie przewidują jednak przedstawiciele portu. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili