Spór o Kanał La Manche ma zostać rozstrzygnięty w piątek

Jeszcze w tym tygodniu DFDS ma otrzymać wyjaśnienie w sprawie przyszłości działań promowych na Kanale La Manche. DFDS i brytyjski P&O już od dwóch lat walczą na rynku z MyFerryLink, który jest własnością grupy Eurotunnel. Obie firmy zostały wysłuchane przez Trybunał Apelacyjny w listopadzie po odwołaniu wystosowanym przez Eurotunnel od decyzji brytyjskiego CMA. Przypominamy, że pod koniec lata 2014 roku urząd dał MyFerryLink 6 miesięcy na zakończenie działalności na trasie Calais-Dover.


W odniesieniu do rozprawy, prezes DFDS Niels Smedegaard jest optymistycznie nastawiony, mając nadzieję na ostateczne zamknięcie sprawy. Prezes DFDS podkreśla, że chociaż zawsze istnieje ryzyko, operator promowy jest pozytywnie nastawiony do wyroku, który może przywrócić opłacalność prowadzenia działalności promowej na Kanale La Manche. Spór o przeprawy promowe na trasie Calais-Dover powoduje ogromne deficyty w budżecie DFDS. Straty sięgają 1,6 mln USD miesięcznie od kiedy do floty MyFerryLink dołączyły trzy promy od upadłego SeaFrance.


Przypominając: Eurotunnel rozpoczął działalność przewozów promowych za pośrednictwem MyFerryLink w 2012 roku, kiedy przejął trzy promy od upadłego SeaFrance. Brytyjski Urząd Antymonopolowy twierdzi, że firma posiada obecnie w rynku ponad 50% udziału. Komisja uważa, że sprzedaż MyFerryLink przez Eurotunnel niezależnemu podmiotowi rozszerzy konkurencję, co wpłynie korzystnie na klientów.


Warty podkreślenia jest również fakt, że DFDS groził zakończeniem działalności na Kanale La Manche w razie nieprzestrzegania przez MyFerryLink nakazu wystosowanego przez CMA.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili