Spada ruch na polskim lotniskach

Tylko dwa porty zanotowały wzrost ruchu pasażerskiego w ostatnich dziewięciu miesiącach. Były to Bydgoszcz (ponad 3 proc.) i Rzeszów (prawie 10 proc.). Pozostałe lotniska wykazały mniej lub bardziej wyraźną dynamikę spadkową.

Po raz kolejny wzrósł udział w ruchu portów regionalnych w stosunku do ubiegłego roku (z 54 do 56 proc.). Spowodowane jest to przede wszystkim znacznie większym spadkiem ruchu na lotnisku w Warszawie (14 proc.) aniżeli w skali całego kraju. Na szczęście tegoroczna ujemna dynamika ruchu jest w miarę upływu kolejnych kwartałów coraz mniej dotkliwa (w trzecim kwartale spadek wyniósł niespełna 7 proc.).

Pierwsze oznaki stabilizacji może jednak zakłócić wzrost cen ropy naftowej obserwowany na światowych rynkach. W sposób niekorzystny może on wpłynąć na bieżące funkcjonowanie i sytuację finansową przewoźników lotniczych. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili