23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Solaris i Autosan wspólnie

 

Pierwszy krok został zrobiony na początku roku. Autosan przygotował wtedy dla Solarisa szkielet prototypu tramwaju marki Tramino. Nadszedł czas na rozszerzenie współpracy. Na poniedziałek władze Poznania zaplanowały podpisanie umowy na zakup 40 nowych, niskopodłogowych tramwajów (dodatkowych 20 jest w opcji). Do marca 2012 r. ma je dostarczyć miastu firma Solaris Bus Coach. Stalowe szkielety do nich będą powstawać w Sanoku.
„ Należy sądzić, że wraz z rozstrzygnięciem przetargu nastąpi kontynuacja współpracy między naszymi firmami w zakresie produkcji szkieletów do tramwajów” – ostrożnie mówi Franciszek Gaik, prezes spółki Polskie Autobusy, wchodzącej w skład imperium Sobiesława Zasady i kontrolującej Autosana.

Ostrożność jest chyba na wyrost. Konkretnego zlecenia Autosan jeszcze co prawda nie ma, ale Solaris uzależniał je zawsze od rozstrzygnięcia przetargu w Poznaniu. Producent z Bolechowa jako dostawcę szkieletów widzi Autosana.

„Nie ma powodu, by było inaczej” –  podkreśla Krzysztof Olszewski, właściciel i szef rady nadzorczej firmy Solaris Bus Coach.

<

p align="justify">Korzyści z tej współpracy będą obopólne. Autosan, w związku z załamaniem krajowej sprzedaży autobusów, zakończy ten rok na minusie. Franciszek Gaik przyznaje więc, że zrealizowanie zamówienia dla Solarisa będzie miało bardzo duże znaczenie dla poprawy wyników spółki już w przyszłym roku. Z kolei Solaris postawił na doświadczonego partnera. Poza autobusami, od wielu lat sanocka fabryka specjalizuje się w produkcji tzw. szynobusów (choć obecnie nie realizuje żadnego zamówienia). W tym roku dostarczyła natomiast 100 dachów oraz innych elementów metalowych dla lokomotyw Bombardiera i ponad 80 kabin maszynisty dla Alstomu.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili