23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Śląskie Centrum Logistyki SA otwiera nowy magazyn

Hala magazynowa jest piątą z kolei inwestycją realizowaną na terenie Śląskiego Centrum Logistyki SA w Gliwicach przy ul. Portowej 28. W ostatnich latach wybudowany tu został kolejowy terminal kontenerowy oraz cztery specjalistyczne magazyny klasy A o powierzchniach odpowiednio: 2.500m², 2.500m² 5.000m² i 5.000m². Dzięki tej inwestycji łączna powierzchnia magazynowa którą dysponuje powiększyła się do poziomu 18.000m².

Wraz z powstaniem magazynu Śląskie Centrum Logistyki SA wprowadza na rynek nową, kompleksową i ekologiczną usługę logistyczną „ECO.LOG.STAL”. Jest ona skierowana głównie do producentów wyrobów hutniczych szczególnie blach w kręgach i wyrobów płaskich oraz spedytorów i przewoźników kolejowych. Obejmuje łącznie transport kolejowy towaru od producenta, operacje przeładunkowe oraz krótkie składowanie i dystrybucję własnym transportem samochodowym do ostatecznego klienta. Warto nadmienić, iż flota samochodowa Śląskiego Centrum Logistyki SA sukcesywnie się powiększa. Jeszcze w tym roku ma liczyć 30 nowych pojazdów, w zestawach z naczepami zwykłymi oraz naczepami typu coilmulde. Posiadana infrastruktura umożliwia bardzo szybką obsługę pełnych składów pociągów o długości do 600m. Stwarza to dla Klientów możliwości optymalnego wykorzystania wagonów i znacznej redukcji kosztów transportu i czasu dostawy. Te korzyści dostrzegli najwięksi światowi producenci wyrobów hutniczych korzystając z nowej usługi ”ECO.LOG.STAL”.

Poza usługą ECO.LOG.STAL Śląskiego Centrum Logistyki SA w Gliwicach od kilku lat oferuje obsługę logistyczną towarów niebezpiecznych ADR realizowaną w specjalistycznym magazynie klasy A o pojemności 5500 miejsc paletowych. Magazyn  jest zarządzany przez dedykowany system komputerowy WMS wykonany przez firmę LOGIFACT Systemy Logistyczne. Ta inwestycja to odpowiedź Centrum na potrzebę rynku, jest to bowiem jedyne miejsce na południu Polski, w którym można składować tego typu towary bezpiecznie i zgodnie z wszystkimi normami. Usługa jest objęta systemowym audytem przez SQAS Safety and Quality Assesment System, organizacji weryfikującej standardy bezpieczeństwa w branży chemicznej.

Śląskie Centrum Logistyki SA w Gliwicach jest firmą, która od 23 lat oferuje klientom coraz szerszy pakiet usług logistycznych, znacznie wykraczających poza standardowe usługi magazynowe. W oparciu o punktową infrastrukturę logistyczną proponujemy nowoczesne i najwyższej jakości usługi w zakresie transportu samochodowego ładunków, magazynowania i dystrybucji towarów oraz połączenia intermodalne na terminalu kontenerowym obsługiwanym przez PCC Intermodal S.A.

Spółka posiada certyfikaty: Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 świadczący o wysokiej jakości świadczonych usług logistycznych, AEO, upoważniający do istotnych uproszczeń zarówno w odniesieniu do uproszczeń celnych jak i do bezpieczeństwa i ochrony, SQAS – Safety and Quality Assessement System, system badania i oceny bezpieczeństwa oraz jakości w zakresie modułu magazynowania produktów pakowanych oraz HACCP – Hazard Analysis and Critical Control Points – dla stworzenia możliwości składowania towarów spożywczych.

Warto dodać, że w nadchodzących latach przewiduje się dalszą rozbudowę zamkniętych powierzchni magazynowych, utwardzonych placów składowych oraz powiększenie terminala kontenerowego. Planowany jest też rozwój infrastruktury kolejowej, choć już dziś wszystkie hale magazynowe na terenie Centrum mają dostęp do torów kolejowych.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili