22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

SkyEurope ogłosiło bankructwo

Dzisiejsze bankructwo i całkowite wstrzymanie działalności zaskoczyły wielu podróżnych – głównie w Bratysławie. W nocy, na lotnisku w Bratysławie zapanował chaos. Zawieszenie lotów zaskoczyło podróżnych oczekujących na odlot tymi liniami. W nocy spółka przestała sprzedawać nowe bilety na swojej stronie internetowej i poinformowała, że brak im środków na finansowanie bieżącej działalności.

Notowania akcjami SkyEurope wstrzymano na rynku wiedeńskim oraz na parkiecie w Warszawie.
– Informujemy, że obrót akcjami SKY zostaje zawieszony z powodu istotnej niepewności informacyjnej co do sytuacji w spółce oraz zawieszenia obrotu na rynku macierzystym – podała GPW w komunikacie.
SkyEurope działały od 2002 r., obsługując połączenia  z Wiednia, Pragi i Bratysławy do 30 portów docelowych, głównie popularnych miejsc wypoczynku. Do roku 2007 spółka posiadała również bazę na lotnisku w krakowskich Balicach.

W sierpniu wiedeński port lotniczy odmówił obsługiwania samolotów SkyEurope. Wtedy baza linii została przeniesiona na lotnisko w Bratysławie. W ostatnich dniach ze względu na niezapłacone rachunki także lotniska w Paryżu i Bukareszcie odmówiły obsługiwania lotów.

Linie nigdy nie przyniosły zysków. W II kw. 2009 r. ich strata wyniosła 15,1 mln euro. Spółka była notowana na giełdach w Wiedniu i Warszawie.

Źródło: rp.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili