Silny partner w rejonie Morza Bałtyckiego

Poprzez rozpisanie ramowej koncepcji z roku 2002 „Hamburg – silny partner w rejonie Morza Bałtyckiego”, senat miasta i landu zaprezentował środki, które mają doprowadzić do wzmocnienia pozycji Hamburga.

Miasto ma zbudować pozycję przodującego centrum gospodarczego i węzła komunikacyjno-transportowego między Wschodnią Europą a ośrodkami w Ameryce.

Cel tej polityki jest jeszcze dość daleki a we wzajemną współprace Hamburga i państw nadbałtyckich w dziedzinach gospodarki, transportu, nauki, kultury i wspólnego budowania marki, należy jeszcze sporo zainwestować.

W ramach przeprowadzonych badań rynku zidentyfikowane zostały trzy regiony, które ze względu na ich wielkość, potencjał gospodarczy i naukowy oraz kulturę są perspektywicznie dobrym partnerem do przyszłej współpracy.

Regiony te to: Oeresund (Kopenhaga/ Malmo), St. Petersburg i Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

W kolejnych latach miasto czynnie będzie się starało zachęcić wspomniane regiony do prowadzenia wspólnej polityki gospodarczej. 

Wydział Prasowy Senatu Miasta i Landu Hamburg

Łukasz Sołtysiak

marketing & werbung
Alter Postweg 26
D- 21075 Hamburg
Tel.: +49 15152994517
ls@marketing-werbung.eu
www.marketing-werbung.eu

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili