21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Siedem nowych cywilnych portów lotniczych

Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że samorządy wzbogaciły się o ponad 2 tys. ha terenów o wartości rynkowej 1,2 mld zł. Ponad tysiąc ha przekazano im w użytkowanie na 30 lat.

Część terenów znajduje się w istniejących portach lotniczych. Większość jednak jest w miejscowościach, gdzie dopiero lotniska są planowane: w Modlinie, Białej Podlaskiej, Pile i Nowym Mieście n. Pilicą. W Gdyni, Sochaczewie i Radomiu armia użyczyła terenów na co najmniej 30 lat.

„Taki okres gwarantuje inwestorom zwrot wyłożonych pieniędzy” – uważa Tadeusz Jarmuziewicz, wiceminister infrastruktury. Spółki utworzone do zarządzania terenami będą mogły inwestować nie tylko w infrastrukturę lotniczą, lecz także np. hotele. Czy znajdą się inwestorzy?

„Jest duże zainteresowanie prywatnego kapitału „ –  mówi Zbigniew Sałek, wiceszef Międzynarodowego Stowarzyszenia Menedżerów Lotnisk. Jego zdaniem interesuje się on nie tylko dużymi portami, ale także np. Sochaczewem. Obok Modlina i Kielc – jest to najbardziej zaawansowany projekt. Tylko te trzy miasta mają promesy zezwoleń Urzędu Lotnictwa Cywilnego na założenie lotnisk. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili