23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Sieć terminali pocztowych Estonia Post połączyła wszystkie kraje bałtyckie

Po połączeniu wszystkich krajów bałtyckich siecią terminali pocztowych Estonia Post deklaruje, że dostarcza przesyłki z Estonii na Litwę oraz Łotwę w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.
„Sukces sieci należącej do Eesti Post jest najlepszym case study Grupy Integer.pl – to maszyny wyprodukowane przez nas są używane przez naszego partnera. W ramach umowy świadczymy także usługi doradztwa, partnerstwa technologicznego oraz wsparcie w zakresie komercyjnego wdrożenia Paczkomatów. Uruchomienie przesyłek międzynarodowych w krajach bałtyckich to potwierdzenie ogólnoświatowego trendu rosnącego zapotrzebowania na dostawy transgraniczne. Sieć naszych maszyn – wdrażanych już w 17 krajach – jest najlepszą odpowiedzią ma potrzeby współczesnych konsumentów internetowych” – komentuje Rafał Brzoska.

„Słaby transgraniczny wzrost e-commerce pokazuje niedociągnięcia w ochronie konsumenta w UE”
Handel transgraniczny, prawdziwie zintegrowany rynek europejski i ochrona konsumenta poza granicami kraju – rzeczywistość na papierze, ale w praktyce wciąż daleko do tego stanu? Europa potrzebuje zwiększonej współpracy w obszarze zasad konsumenckich i ochrony konsumenta. To główny przekaz ministerialnej sesji, która odbyła się podczas Europejskiego Szczytu Konsumenta w Brukseli. Jednolity rynek Unii Europejskiej nie działa sprawnie w zakresie przyjazności i ochrony konsumenta, twierdzi O. W. Söderström, szwedzki Sekretarz Stanu ds. Współpracy z Unią Europejską: „E-commerce ilustruje to bardzo dobrze – oferuje fantastyczne możliwości, lecz wciąż tylko 15% europejskich konsumentów robi zakupy on-line poza granicami swojego kraju. Konsumenci nie czują się wystarczająco pewnie”.

Google testuje nową usługę – dostawy w ten sam dzień

Zatłoczony amerykański rynek e-commerce stał się jeszcze bardziej przepełniony, kiedy w ubiegłym tygodniu internetowy gigant – wyszukiwarka Google – ogłosił, że w regionie zatoki San Francisco rozpocznie testy nowej usługi, umożliwiającej dostawę towaru w ten sam dzień. Próbna wersja programu Google Shopping Express, która będzie darmowa przez 6 miesięcy, pozwoli na dostarczenie towaru do domu tego samego dnia. Pilotaż dotyczy okolicznych detalistów, takich jak: Target, Staples, American Eagle, Blue Bottle Coffee oraz lokalnej sieci sklepów spożywczych Raley’s Nob Hill Foods. Oświadczenie Google pojawia się w momencie, gdy imponujące wskaźniki wzrostu e-commerce w USA zaczynają się stabilizować.

Warto wspomnieć, że Google kupił  za 17 mln USD start-up posiadający 4 Paczkomaty w Toronto. Zatem plany Google są bardzo poważnie zorientowane w kierunku logistyki” – dodaje Rafał Brzoska.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili