1.5 C
Warszawa
czwartek, 2 lutego, 2023

Sieć GLS funkcjonuje sprawnie i stabilnie

  • Sieć GLS nieprzerwanie funkcjonuje zarówno w Europie jak i w Ameryce Północnej
  • Międzynarodowy transport liniowy nadal łączy Europę
  • Wprowadzone zostały nowe procedury umożliwiające bezkontaktowe doręczenia paczek

Dostawcy usług kurierskich mają do odegrania kluczową rolę podczas epidemii koronawirusa, zapewniając niezbędne usługi logistyczne umożliwiające przepływ towarów. GLS nieprzerwanie świadczy usługi transportu paczek we wszystkich krajach, w których działa Grupa, wspierając lokalne społeczności w całej Europie i Ameryce Północnej w tym krytycznym czasie.

“Jako dostawca usług kurierskich w dalszym ciągu dostarczamy towary pomiędzy społecznościami w Europie i Ameryce Północnej. Obecnie zamknięcia granic w Europie mają zastosowanie jedynie do przepływu osób w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii. Nie ma to wpływu na swobodny transport towarów w Europie, chociaż zwiększone kontrole na przejściach granicznych mogą powodować opóźnienia i dłuższy czas tranzytu ”, wyjaśnia Saadi Al-Soudani, Group International MD w GLS.

Wszystkie spółki GLS niezawodnie doręczają przesyłki – nawet w krajach poważnie dotkniętych pandemią. Niektóre regiony mogą być jednak objęte ograniczeniami wynikającymi z lokalnych rozporządzeń. Najnowsze aktualne informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych GLS.

„Utworzyliśmy grupy zadaniowe na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Grupa zajmująca się transportem międzynarodowym nieustannie dostosowuje trasy do najnowszych okoliczności na granicach i w poszczególnych krajach – mówi Al-Soudani. „Usługi transgraniczne są dostępne w całej europejskiej sieci, a nasze międzynarodowe połączenia dalekobieżne są stabilne”, dodaje.

W związku z tym, że wiele firm pozostaje obecnie zamkniętych, GLS prosi nadawców o weryfikowanie z wyprzedzeniem czy adres doręczenia ich paczki będzie dostępny. Jeśli dostawa nie będzie możliwa, GLS zwróci przesyłkę.

 

Bezpieczne doręczenia bezkontaktowe

Krajowe spółki GLS wdrożyły procedury mające na celu ochronę zdrowia swoich klientów, pracowników, partnerów i odbiorców. Obejmują one oferowanie odbiorcom opcji bezpiecznej dostawy we wszystkich krajach. Więcej informacji na temat opcji dostępnych w GLS Poland można znaleźć tutaj.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
297ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzenie firmy kurierskiej – co zrobić w razie awarii pojazdu na drodze?

Własna flota samochodów w firmie kurierskiej wymaga przede wszystkim realizowania okresowych badań technicznych, a także dbałości o regularną wymianę części eksploatacyjnych. Warto jednak wiedzieć,...

Z ostantiej chwili