Schenker planuje przejęcie Spain-TIR

Schenker, spółka zależna DB, planuje nabyć 100 % udziałów hiszpańskiej grupy logistycznej Spain-TIR. Na początku sierpnia podpisano stosowną umowę, która zacznie obowiązywać po otrzymaniu zgody organu regulacyjnego. 

Planowane przejęcie Spain-TIR, lidera wśród dostawców lądowych usług transportowych (w Hiszpanii i Portugalii), będzie wielkim krokiem naprzód dla rozwoju działalności Schenkera na Półwyspie Iberyjskim. Obecnie w Hiszpanii i Portugalii Schenker jest reprezentowany przez lokalnych podwykonawców. Nabycie udziałów umożliwi Schenkerowi dalszą rozbudowę europejskiej sieci transportu lądowego.

  • Przejmując Spain-TIR, wzmacniamy naszą europejską sieć w regionie o wielkim potencjale i wzroście gospodarczym. Naszym klientom na Półwyspie Iberyjskim jesteśmy w stanie zaoferować wszystkie rodzaje przewozów, w tym przewozy kolejowe, realizowane z jednego źródła, a także bezpośredni dostęp do naszej globalnej sieci – powiedział dr Norbert Bensel, Prezes Transportation and Logistics Division  w Deutsche Bahn AG.

  • Spain-TIR posiada rozbudowany system połączeń na terenie Hiszpanii i Portugalii, która znakomiciecznie przedłuży wzmocni sieć europejskiego transportu lądowego należącą do Schenkera. Wzmocnienie naszej sieci w tym regionie stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, gdyż wspólnie możemy zaoferować lepsze rozwiązania – dodał Hans-Jörg Hager, członek Zarządu Schenker AG, odpowiedzialny za europejski transport lądowy.

  • Na przestrzeni blisko 30 lat Spain-TIR stał się jednym z liderów wśród dostawców usług transportu lądowego w Hiszpanii i Portugalii. Teraz wszyscy klienci będą mieć bezpośredni dostęp do globalnej sieci Schenkera. Jestem przekonany, że obie firmy idealnie się uzupełniają i klienci skorzystają na tej fuzji – powiedział Lluis Gay Mundó, jeden z udziałowców Spain-TIR, który będzie brał aktywny udział w procesie integracyjnym firm. Kierownictwo i pracownicy grupy Spain-TIR zostaną włączeni do zespołu Schenker AG.

Spain-TIR posiada własną sieć logistyczną na Półwyspie Iberyjskim. W jej skład wchodzi 19 oddziałów, 16 z nich znajduje się w Hiszpanii, 3 w Portugalii, a także 46 franszyzobiorców. Firma dysponuje powierzchnią magazynową o wielkości 92 000 m². Spain-TIR zajmujący się dystrybucją towarów i logistyką zatrudnia ponad 800 pracowników, w 2006 roku osiągnął przychody na poziomie ok. 200 milionów EURO.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
314ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili