23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Samoloty na czas

Rozbudowa terminalu na lotnisku w Pyrzowicach wygląda imponująco. Już dziś ponad tysiąc nowych metrów kwadratowych trafi do użytku dla pasażerów. Łącznie da to 8 500 mkw lotniska, a cała inwestycja kosztowała około 20 milionów złotych.

Lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach jest ważnym portem lotniczym w kraju. Z roku na rok rośnie liczba pasażerów, którzy korzystają z lotniska. W zeszłym roku było to aż o 8,5%. Reprezentacja Niemiec właśnie na to lotnisko przyleciała do Polski w ostatni piątek. Polska Agencja Żeglugi Nawigacyjnej zainwestowała również w nową pomoc nawigacyjną, uzupełniająca system naprowadzania lotów. To nie koniec planów inwestycyjnych na tym lotnisku. Budowa nowej płyty postojowej i nowego pasa startowego rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Regionalne lotniska w Polsce radzą sobie bardzo dobrze. Daje to duże możliwości pasażerom w kwestiach komunikacyjnych. Jeszcze dziś można kupić bilety lotnicze na loty krajowe między miastami gospodarzami mistrzostw w rozsądnej cenie. Biorąc pod uwagę na przykład walkę samorządów o uruchomienie lotniska na Mazurach w Szymanach, ruch lotniczy w Polsce może stać się dobrą alternatywą dla braku dostatecznej ilości dróg.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili