23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Samar: spada import używanych samochodów

W lutym, w stosunku do stycznia, liczba sprowadzonych i zarejestrowanych używanych aut zwiększyła się jednak o 18,5 proc., a w porównaniu z lutym ubiegłego roku – o 6 proc.
Zdaniem ekspertów Samaru, spadek liczby rejestrowanych aut używanych jest wynikiem oddziaływania kilku czynników, z których istotne są zła pogoda oraz mocniejszy złoty, który sprawił, że opłacalność importu wielu aut znacznie się zmniejszyła. 

Wśród sprowadzonych aut 46 proc. stanowią samochody w wieku ponad 10 lat. Auta w wieku od czterech do 10 lat – to 45 proc. importu, natomiast najmłodsze – do czterech lat – zaledwie 9 proc.
Liderem wśród najchętniej sprowadzanych z zagranicy używanych aut pozostaje Volkswagen – zarejestrowano od początku roku 15,7 tys. aut tej marki, o 4,2 proc. mniej niż rok wcześniej. Wiceliderem jest Opel – 10,3 tys. samochodów (spadek o 10,7 proc.). Trzy kolejne miejsca zajmują – z podobnymi wynikami rzędu 6,8-7,5 tys. sztuk – Renault, Ford i Audi. Dalsze pozycje należą do marek: BMW, SEAT, Mercedes, Peugeot i Toyota

Źródło:pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili