0.3 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Salony jako sposób na pozyskanie informacji o inwestycjach

Liczba zaproszonych przedsiębiorstw nie przekracza 4-5, po części prezentacyjnej następuje czas konwersacji i zadawania pytań. Przedsiębiorstwa korzystające z oferty Salonów Inwestycyjnych są przygotowane do wprowadzenia inwestora. Idea tego rozwiązania usprawnia wymianę informacji i zwiększa efektywność inwestycji. Część dyskusyjna jest niewątpliwie najważniejszym blokiem, ponieważ umożliwia bezpośredni kontakt inwestorów z Zarządami spółek, zweryfikowanie informacji i pogłębienie wiedzy o prezentowanym projekcie.

Salony Inwestycyjne stanowią dla Spółek nie tylko ogromną szansę na pozyskanie kapitału ale też pozwalają na prezentację oferty przed gronem inwestorów i konfrontację projektu z innymi uczestnikami Salonu i ekspertami. Nawiązane kontakty biznesowe owocują nie tylko w początkowej fazie poszukiwania kapitału, ale też w późniejszych etapach rozwoju spółki.

Uczestnictwo w Salonach to dla inwestorów przede wszystkim dostęp do wyselekcjonowanych projektów inwestycyjnych i szansa na znalezienie atrakcyjnej oferty do ulokowania kapitału.

Co więcej, spotkania na GPW umożliwiają bezpośredni kontakt inwestorów z Zarządami spółek – szybką wymianę informacji, zadawanie pytań, jak również dyskusję i wymianę poglądów pomiędzy samymi inwestorami.

Na bieżące półrocze planuje się przeprowadzenie trzech Salonów Inwestycyjnych:

w Warszawie, 23 sierpnia we Wrocławiu oraz 16 października ponownie w Warszawie.

Wśród uczestników Salonów należy wymienić, poza firmami poszukującymi źródeł finansowaniatakże: inwestorów indywidualnych, fundusze Venture Capital, autoryzowanych doradców, domy maklerskie i kancelarie prawne.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili