3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Sąd odrzucił chińską skargę w sprawie metra

 

Umowa może zostać podpisana po 7 dniach od momentu dostarczenia zawiadomienia o rezultatach postępowania.

Ten wyrok – po wielomiesięcznej procedurze – to sukces. Wreszcie możemy zacząć robić to, czym chcielibyśmy się zająć, tzn. budować linię metra – powiedział Demetrio Morapito, dyrektor zarządzający Astaldi. Jak dodał, przygotowanie projektu potrwa 10, do 12 miesięcy. Później ruszy budowa.

"Z powodu odwołań i protestów dwóch firm straciliśmy jako społeczeństwo, jako warszawiacy i jako miasto pół roku na procedury odwoławcze. Od początku mówiliśmy, że przetarg był przeprowadzony prawidłowo, że wszystkie rozstrzygnięcia były dokonane również zgodnie z prawem i prawidłowo" – powiedział wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Zaznaczył, że prace nie powinny spowodować w mieście większych utrudnień w ruchu. "Będziemy jeszcze ustalać harmonogram prac i starać się, aby na mistrzostwa Euro 2012 tych utrudnień było jak najmniej" – powiedział.

Wiceprezydent stolicy Jarosław Kochaniak zaznaczył, że budowa II linii metra otrzymała ok. 3 mld zł dofinansowania ze środków unijnych, co jest największym dofinansowaniem dla pojedynczego projektu w historii.

Wcześniej do decyzji komisji przetargowej Metra Warszawskiego odwołały się dwa konsorcja, które złożyły drugą i trzecią pod względem ceny oferty – Covec, opiewającą na prawie 4,5 mld zł oraz Mostostal Warszawa – prawie 5 mld zł. Po odrzuceniu protestu Mostostalu Warszawa nierozstrzygnięta pozostawała sprawa protestu konsorcjum Covec.

<

p align="justify">Centralny odcinek drugiej linii metra będzie miał długość 6,1 km – od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Będzie 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński. Budowa II linii metra ma się zakończyć w październiku 2013 r. 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili