8.4 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

„S”: ministrze, nie wstrzymuj budowy A1

""Związkowcy z "Solidarności" apelują do ministra transportu, aby nie wstrzymywał budowy autostrady A1.

Związkowcy krytykują Jerzego Polaczka (PiS), za działania, które mają doprowadzić do wygaśnięcia koncesji dla prywatnej firmy GTC na budowę autostrady A1 na odcinku Grudziądz – Toruń. Firma GTC już buduje autostradę z Gdańska do Grudziądza. Minister tłumaczył swoją decyzję tym, że rząd wybuduje autostradę taniej i szybciej niż prywatne konsorcjum GTC.

"Z wielkim zaniepokojeniem obserwujemy działania Ministra Transportu związane z realizacją budowy autostrady A1, mogące doprowadzić do opóźnienia jej realizacji " –przedstawiają swe stanowisko członkowie zarządu regionu gdańskiego NSZZ "Solidarność".

To już kolejny głos działaczy "S" przeciwko Polaczkowi. Tydzień temu szefa resortu transportu – także za decyzje w sprawie A1 – skrytykowali działacze sekcji krajowej drogownictwa NSZZ "Solidarność". Twierdzą, że próba zabrania koncesji GTC narazi państwo na długi proces, wypłatę odszkodowania, a dodatkowo wstrzymanie budowy spowoduje wzrost bezrobocia na Pomorzu- czytamy w „Gazecie”. 

Krytykę poczynań ministra słychać nie tylko od związkowców i GTC. Nieoficjalnie w mediach pojawiają się doniesienia, że może być on jednym z ministrów, który w najbliższym czasie zostanie pozbawiony teki. Ma to być wynik trwającego właśnie przeglądu ministerstw. Na razie nie padają jednak żadne szczegóły.

Jakby w odpowiedzi na krytykę biuro prasowe ministerstwa transportu opublikowało właśnie na swojej stronie internetowej listę osiągnięć ministra Polaczka.
Mikołaj Chrzan

Więcej: www.gazeta.pl, 15.01.2007

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili